Φιλική ήττα για τον Ρήγα Φεραίο, 4-0 από τον Ολυμπιακό

Ο Ρήγας Φεραίος αντιμετώπισε σήμερα το πρωί (Σάββατο, 8/8, 10.00) την Κ20 του Ολυμπιακού Πειραιώς. Το παιχνίδι διεξήχθη στα Χάνια Πηλίου, στο πλαίσιο της καλοκαιρινής προετοιμασίας των δύο ομάδων.

Στο δεύτερο φιλικό του, ο Ρήγας, ηττήθηκε από τον Ολυμπιακό με σκορ 4-0. Η Βελεστινιλωτικη ομάδα έδειξε κουρασμένη, ενώ είναι εμφανές πως χρειάζεται ενίσχυση, κυρίως μεσοεπιθετικά. Στο πρώτο ημίχρονο, ο Τζουμάκης με απευθείας εκτέλεση φάουλ, άνοιξε το σκορ υπέρ της «ερυθρόλευκης» ομάδας, ενώ ο Χαντζάρας με σουτ μέσα από την περιοχή έγραψε το 2-0. Το 3-0 σημείωσε και πάλι ο Τζουμάκης με πέναλτι, που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Το μοναδικό τέρμα στο δεύτερο ημίχρονο, πέτυχε ο Ανδρούτσος με πλασέ, λίγο πριν τη λήξη της αναμέτρησης.

Ο Ρήγας Φεραίος ξεκίνησε με τους: Κεφαλά, Τσίπη, Βουραζέρη, Ζενούνι, Αλεξίου, Σπαθή, Χατζή, Γεωργαντζή, Χατζηαθανασίου, Μιαρίτη Ν., Γούτσιο
Για τον Ρήγα Φεραίο αγωνίστηκαν και οι: Τριανταφύλλου, Τσουμπέκος, Γκάγκας, Αποστολίδης, Μιαρίτης Δ., Κουσκουρίδας, Γάρος, Πέτσης

Η Κ20 του Ολυμπιακού Πειραιώς ξεκίνησε με τους: Γαβαλά, Μπέτσα, Θυμιανό, Μακροστέργιο, Τζουμάκη, Χρήστου, Βρουσάι, Βάρκα, Χαντζάρα, Δερμιτζάκη, Τσιλίκη
Για την Κ20 του Ολυμπιακού Πειραιώς στο δεύτερο μέρος αγωνίστηκαν και οι: Αγγελόπουλος, Σταματόπουλος Φ., Τόλι, Ρέτσος, Βατουσιάδης, Φουάσης, Πλέγας, Ανδρούτσος, Μεγαρίτης, Μανθάτης, Γκλεγκλές, Κουγιός