Ακάθεκτη συνεχίζει η ΑΕ Διμηνίου 1-0 τον Μαγνησιακό

Νέα νίκη για την ΑΕ Διμηνίου αφού κέρδισε τον Μαγνησιακό 1-0 και συνεχίζει στην κορυφή του 1ου ομίλου.
Στο πρώτο ημίχρονο ο Ζάγκας…

…έχασε μεγάλη ευκαιρία αφού βρέθηκε τετ-α-τετ με τον Παρκιώτη με τον δεύτερο να βγαίνει νικητής.
Στο 32΄ μετά από σέντρα του Αποστολίδη ο Τσουκάλης με κεφαλιά έκανε το 1-0.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Σαμαράς δεν μπόρεσε να νικήσει τον πορτιέρο του Μαγνησιακού με τον Παρκιώτη να πραγματοποιεί διπλή απόκρουση και να σώζει την εστία του από βέβαιη παραβίαση.
Οι φιλοξενούμενοι είχαν ευκαιρίες κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο αφού σουτ του Κόλα πέρασε ξυστά από το δοκάρι του Κοντογιάννη, κεφαλιά του βασιλείου απέκρουσε ο Κοντογιάννης ενώ μεγάλη ευκαιρία ήταν το δοκάρι του Προβιά μετά από εκτέλεση φάουλ.

ΑΕ ΔΙΜΗΝΙΟΥ(Παπαστεργίου): Κοντογιάννης, Ζάγκας(75΄Βητόπουλος), Αναστασίου, Μωράλες, Ταμπακόπουλος, Μαυρίδης, Φαρασόπουλος, Σαμαράς, Αποστολίδης(75΄Τανάγιας), Τσουκάλης, Αξιώτης(60΄Κανδήλας)
ΜΑΓΝΗΣΙΑΚΟΣ(Πανόπουλος): Παρκιώτης, Κρανάς, Αντωνόπουλος, Γιαμαλής(75΄λ.τρ. Τσιάνος), Προβιάς, Βασιλείου, Οικονόμου(46΄Σαλαμούρας), Ντούρο, Καρακίτσιος(65΄Μωϋσίδης), Κόλα, Τσιουρέλης