Βαθμολογία και σκόρερ της Β΄ Ε.Π.Σ.Θ.

Με εκτός έδρας νίκη συνέχισε η πρωτοπόρος Σκόπελος που είναι εννέα βαθμούς πάνω από τη δεύτερη θέση που ισοβαθμούν Δάφνη και Ακρόπολη. Την τρίτη θέση μοιράζονται Πηλέας και Απόλλων που έχουν από είκοσι βαθμούς…

…αναλυτικά η βαθμολογία και οι σκόρερ:

Η βαθμολογία
(13η αγωνιστική)

1. Σκόπελος 32-6 31
2. Δάφνη 17-5 22
3. Ακρόπολη 23-18 22
4. Πηλέας 20-14 20
5. Απόλλων Καναλίων 20-15 20
6. Τοξότης 18-22 19
7. Παγασητικός 29-26 17
8. Άνθιμος Γαζής 17-19 16
9. Ελευθεριακός 10-29 9
10. Κένταυρος Ν.Π. 8-19 4
11. Αργοναύτες Αμαλιάπολης 11-32 1
* Το ρεπό τους έχουν κάνει οι Κένταυρος Ν.Π., Πηλέας. Η Δάφνη ξεκίνησε με -5 λόγω περσινής τιμωρίας.

ΟΙ ΣΚΟΡΕΡ

12 ΓΚΟΛ: ΠΑΛΑΝΤΖΑΣ(ΑΚΡΟΠΟΛΗ)
10 ΓΚΟΛ: ΜΠ. ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ(ΠΑΓΑΣΗΤΙΚΟΣ)
9 ΓΚΟΛ: ΜΠΡΙΣΜΕΟΣ Κ.(ΠΗΛΕΑΣ)
7 ΓΚΟΛ: ΣΥΝΟΔΙΝΟΣ, ΧΙΣΑΙ(ΣΚΟΠΕΛΟΣ)
6 ΓΚΟΛ: ΠΑΝΤ. ΧΡΥΣΟΦΟΣ(ΣΚΟΠΕΛΟΣ)
5 ΓΚΟΛ: ΠΑΝΤ. ΧΡΥΣΟΦΟΣ(ΣΚΟΠΕΛΟΣ), ΔΕΜΙΡΗΣ(ΔΑΦΝΗ), ΜΑΡΚΟ(ΤΟΞΟΤΗΣ), ΔΑΙΛΙΑΝΗΣ(ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ), ΘΕΟΔΩΡΟΥ(ΠΑΓΑΣΗΤΙΚΟΣ-ΓΑΖΗΣ)
4 ΓΚΟΛ: ΠΡΟΚΟΠΙΟΥ(ΣΚΟΠΕΛΟΣ), ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ(ΤΟΞΟΤΗΣ), ΤΣΟΥΤΣΑΣ Μ.(ΑΚΡΟΠΟΛΗ), ΚΟΥΤΣΟΥΝΙΔΗΣ(ΓΑΖΗΣ)
3 ΓΚΟΛ: ΧΡΥΣΑΝΘΗΣ(ΣΚΟΠΕΛΟΣ), ΧΑΤΖΗΣΤΑΜΑΤΗΣ(ΠΗΛΕΑΣ), ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ(ΔΑΦΝΗ), ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ, ΚΑΡΑΒΑΣ, ΨΑΘΑΣ, ΜΩΡΑΪΤΗΣ(ΑΠΟΛΛΩΝ), ΓΚΟΥΝΤΙΝΑΚΟΣ(ΓΑΖΗΣ), ΤΣΕΝΑ(ΤΟΞΟΤΗΣ) ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤ., ΜΑΡΓΑΡΗΣ(ΠΑΓΑΣΗΤΙΚΟΣ),ΜΠΟΓΔΑΝΙΔΗΣ(ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ)
2 ΓΚΟΛ: ΚΑΡΑΓΙΩΡΓΟΣ, ΣΤΟΙΒΑΧΤΗΣ(ΣΚΟΠΕΛΟΣ), ΜΠΡΑΧΙΜΑΙ, ΙΤΣΙΟΣ, ΜΑΤΘΑΙΟΥ, ΧΑΤΖΗΣΤΑΜΑΤΗΣ(ΠΗΛΕΑΣ), ΓΙΟΥΡΓΑΣ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ(ΔΑΦΝΗ), ΜΠΕΚΟΣ(ΑΚΡΟΠΟΛΗ), ΓΙΑΝΝΑΚΟΥΡΑΣ, ΚΟΚΚΑΛΗΣ(ΑΠΟΛΛΩΝ), Γ. ΒΕΤΣΙΚΑΣ, ΤΣΙΑΤΣΙΑΝΗΣ(ΤΟΞΟΤΗΣ), ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΠΕΡΤΖΕΜΗΣ(ΠΑΓΑΣΗΤΙΚΟΣ), ΓΑΡΥΦΑΛΟΥ(ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ)
1 ΓΚΟΛ: ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ(ΣΚΟΠΕΛΟΣ), ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ(ΠΗΛΕΑΣ), ΑΒΛΟΥΓΙΑΡΗΣ, ΓΕΩΡΓΙΟΥ,ΚΑΡΑΚΑΝΑΣ, ΤΣΑΤΣΟΣ(ΔΑΦΝΗ), ΠΑΠΑΣ, ΑΞΙΩΤΗΣ, ΠΑΣΙΑΣ,ΚΟΛΥΜΗΤΡΑΣ Κ.,ΚΟΛΥΜΗΤΡΑΣ Τ.(ΑΚΡΟΠΟΛΗ), ΠΑΠΑΠΟΡΦΥΡΙΟΥ,ΚΕΡΜΕΛΗΣ, ΒΑΡΣΑΜΑΣ, ΤΣΙΑΝΤΟΣ(ΑΠΟΛΛΩΝ), ΠΕΡΑΤΖΑΚΗΣ, ΤΣΑΝΤΙΛΑΣ,ΚΑΡΑΝΤΑΓΛΗΣ,ΤΣΙΜΟΥΡΤΟΣ,ΣΑΤΡΑΖΕΜΗΣ,ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ Π., ΤΟΥΦΕΞΗΣ,ΚΑΪΑΣ(ΠΑΓΑΣΗΤΙΚΟΣ),
ΖΑΧΑΡΙΑΣ, ΛΕΝΑ(ΤΟΞΟΤΗΣ), ΚΩΣΤΑΚΗΣ, ΚΑΤΣΑΡΟΣ, ΠΑΤΡΩΝΗΣ(ΓΑΖΗΣ), ΠΑΠΑΜΑΡΚΑΚΗΣ,ΠΑΝΟΥΛΑΣ,ΤΖΗΚΑΣ, ΒΑΡΣΑΜΑΣ,ΕΚΤΑΡΙΔΗΣ(ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ), ΨΑΘΑΣ, ΖΑΡΡΑΣ ΧΡ.,ΤΗΓΑΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΑΛΑΜΑΣ (ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ),

Επόμενη αγωνιστική(Σαββατοκύριακο 31/01-01/02):

Δάφνη-Πηλέας
Παγασητικός-Απόλλων Καναλίων
Αργοναύτες-Κένταυρος
Σκόπελος-Ελευθεριακός
Ακρόπολη-Τοξότης
Ρεπό: Άνθιμος Γαζής