Σπουδαία νίκη για τον Μαγνησιακό 3-1 την ΑΕ 2002

Σπουδαία νίκη για τον Μαγνησιακό που κέρδισε την ισόβαθμή του ΑΕ 2002 στο γήπεδο της Ι.Μ. Δημητριάδος.
Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι αφού…

…στο 5ο κιόλας λεπτό είχαν δοκάρι με τον Βέργο. Ενώ ο ίδιος παίκτης στο 20΄άνοιξε το σκορ διαμορφώνοντας το σκορ του ημιχρόνου.
Στην επανάληψη ο Κόλλα πέτυχε δύο γκολ μέσα σε τρία λεπτά. Το 1-1 στο 65΄με πλασέ μέσα από την περιοχή και το 2-1 στο 68΄με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Μετά το 2-1 ο Παρίσης από μεριάς φιλοξενούμενων βρέθηκε τετ-α-τετ με τον Κίτσιο να αποκρούει.
Το τελικό 3-1 από τον Ντούρο με προσωπική ενέργεια. Για τους γηπεδούχους έχασαν πολλές ευκαιρίες για να διευρύνουν το σκορ οι Καρακίτσιος, Ντούρο και Κόλλα.

ΜΑΓΝΗΣΙΑΚΟΣ(Πανόπουλος): Βίτσιος, Τσιμπρίτσας(70΄Καρακίτσιος), Γκέρτσος, Βασιλλείου(75΄Τσιάνος), Γιαμαλής, Προβιάς, Οικονόμου, Ντούρο, Σαλαμούρας,(80΄Μωϋσίδης), Κόλλα, Αντωνόπουλος
ΑΕ 2002(Παχής): Μυλωνάς, Σφέτσος, Κουλούμπαρδος, Τσιργής, Κόρμπας(60΄Κλίντον), Βέργος, Παρίσης, Στουμποβίκος(65΄Μεϊντής), Κουβαράς(46΄Κουλοχέρης), Γκέρκου, Σταθόπουλος