Football League: Αποτελέσματα & βαθμολογία 21ης αγωνιστικής – Επόμενη

Αγκαλιά με την «γκέλα» βρέθηκε ο Άρης στη Λέσβο, όμως τον λύτρωσε ο Ίλιτς! Με γκολ στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων διέλυσε τα αμυντικά τείχη που είχε υψώσει η Καλλονή και εκμεταλλεύτηκε άψογα τη γκέλα της Λαμίας, που την ίδια ώρα έμεινε στο 0-0 με τον Πανελευσινιακό.

Οι «κιτρινόμαυροι» σε όλη τη διάρκεια του ματς έμειναν «κολλημένοι» στην άμυνα των νησιωτών, οι οποίοι στηρίζουν την προσπάθεια της παραμονής τους στη Football League, στην έδρα τους. Χαρακτηριστικά, σήμερα σημείωσαν μόλις τη δεύτερη ήττα τους στα τελευταία έξι ματς στη Λέσβο.

Παρά τις ευκαιρίες που είχε ο Άρης -κυρίως στο πρώτο ημίχρονο- και με τον Τάτο να ξεχωρίζει, βρήκε τη λύση -έστω και στο φινάλε- με τον Ίλιτς και πλησίασε στους έξι βαθμούς την κορυφή, όπου συγκατοικούν με 53 βαθμούς Λαμία και Απόλλων Σμύρνης.

Η Λαμία, από την άλλη, δεν κατάφερε να βρει τη λύση στην Ελευσίνα. Η ομάδα του Τεννέ ήταν σαφώς πιο πιεστική και έψαξε το γκολ, χωρίς όμως να βρει τη μεγάλη ευκαιρία. Ολοκλήρωσε, μάλιστα, το ματς, με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Τζόκιτς στο 85’, μετά από χειροδικία απέναντι σε άτομο του ιατρικού τιμ του Πανελευσινιακό.

Πολύτιμο βαθμό για τη μάχη της παραμονής πήρε η Καλλιθέα, ισοφαρίζοντας σε 1-1 τον Πανσερραϊκό, ενώ την ανοδική του πορεία συνεχίζει ο Αιγινιακός, ο οποίος επικράτησε 1-0 της Σπάρτης και είναι δύο βαθμούς μακριά από την έξοδο από την επικίνδυνη ζώνη.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι σκόρερ της 21ης αγωνιστικής στη Football League: