Νίκη για τους Νέους της ΕΠΣΘ στα Τρίκαλα, ισοπαλία οι Παίδες

Μία νίκη και μία ισοπαλία ήταν ο απολογισμός για τις μικτές ομάδες της ΕΠΣΘ στα παιχνίδια που έδωσαν στα Τρίκαλα, για την 10η και τελευταία αγωνιστική των πρωταθλημάτων προεπιλογής Εθνικών ομάδων. Συγκεκριμένα, οι Νέοι επικράτησαν με 2-1 (τερμάτισαν πρώτοι στον όμιλο), ενώ…

…οι Παίδες αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1.
Οι Νέοι σφράγισαν και τυπικά την πρώτη θέση παίζοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο στα Τρίκαλα. Άνοιξαν το σκορ στο 21′ με τον Λιάκο, ενώ οι γηπεδούχοι με πέναλτι του Τσιμπούκα στο 28′ ισοφάρισαν σε 1-1. Τη νίκη για την ομάδα του Γιώργου Γάτου έδωσε στο 30′ ο Παπαεμμανουηλίδης.
ΕΠΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ: Βουτσελάς, Πούλιος, Γεωργούλας, Νταούσης, Τσιμπούκας, Ψύρας, Αλεξανδρής, Τσιαντούλας, Πατουλιάς, Λουκάς, Σακελλάρης. Στην επανάληψη χρησιμοποιήθηκαν και οι Ντόκος, Νταής, Μπακρατσάς.
ΕΠΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ: Σπηλιόπουλος, Κρανιάς, Μασούρας, Καραδήμητρος, Μπουρτζής, Τσάμης, Παπαεμμανουηλίδης (60′ Κόκκαλης), Μπαλαμώτης, Λιάκος (60′ Μωυσίδης), Τσιάνος, Πέτσης (70′ Φιλίππου).

Ισόπαλοι οι Παίδες
Στο παιχνίδι των Παίδων η ομάδα των Τρικάλων άνοιξε το σκορ στο 62′ με προβολή του Τσαντούλα. Η ισοφάριση για την ομάδα της ΕΠΣΘ ήρθε έξι λεπτά αργότερα. Στο 68′ ο Λιάτσικος εκτέλεσε φάουλ και ο Κόφφας με σουτ διαμόρφωσε το 1-1.
ΕΠΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ: Δελιλίγκας, Δ. Νάκος, Αγραφιώτης, Γερεντές, Κωθράς, Τσούφης, Νικλητσιώτης, Φ. Νάκος, Τσαμαντάς, Τσιαντούλας, Τζάνης.
ΕΠΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ: Κραβαρίτης, Κλώθος (50′ Χατζόγλου), Θεοδωρόπουλος, Κούκιος, Κρανιάς, Κανελλάκης (41′ Νιαώτης), Λιάτσικος, Μπαζής (55′ Κόφφας), Φουρκιώτης, Μπάλας (65′ Κατσούδας), Τσελεπίδης (70′ Μπιρμπίλης).