Ο ΣΕΠΚ βραβεύει τον Μ. Καπουρνιώτη

Την προσεχή Κυριακή (8/2/2015, ώρα 13:00) ο Σύνδεσμος Ελλήνων Προπονητών Καλαθοσφαίρισης θα κόψει την πρωτοχρονιάτικη πίτα του στο ξενοδοχείο ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ Palace. Στην εκδήλωση θα τιμηθούν εκτός από τους προπονητές που σημείωσαν επιτυχία με τις ομάδες τους, άνθρωποι με μεγάλη προσφορά στο χώρο του μπάσκετ, όπως οι Νίκος Μεντηλίδης, Νίκος Χαραλαμπάκης και Τέλης Ζουρνατζίδης. Θα τιμηθεί επίσης και ο Βολιώτης προπονητής Μιχάλης Καπουρνιώτης για…

…την περσινή άνοδο της γυναικείας ομάδας μπάσκετ του Ολυμπιακού Βόλου στην Α1 Εθνική κατηγορία.Ο κ. Καπουρνιώτης σε δηλώσεις του εξέφρασε την ικανοποίηση για την τιμή που του γίνεται και τη δύναμη που παίρνει για ένα ακόμη πιο παραγωγικό κι επιτυχημένο μέλλον.

Αναλυτικά οι προπονητές που θα βραβευτούν
ΕΘΝΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ
Β’ ΕΘΝΙΚΗ
Γιώργος Ζαφειρούδης (ΑΕ Δόξα Λευκάδας) – Πρωτάθλημα
Γ ΕΘΝΙΚΗ
Θρασύβουλος Λιάγκας (ΑΟ Φοίνιξ Λάρισας) – Πρωτάθλημα
Δημήτρης Τσούρμας (ΣΑΑΚ Ανατόλια) – Πρωτάθλημα
Λευτέρης Χαντζιάρας (ΓΣ Τιτάνες) – Άνοδος
Δημήτρης Παναγιωτόπουλος (ΑΠΣ Ασπίς Ξάνθης) – Άνοδος
Νεοκλής Λεμονίδης (ΓΑΣ Κομοτηνή) – Άνοδος
Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Συμεών Συρόπουλος (Παναθλητικός ΑΕ Συκεών) – Πρωτάθλημα
Μιχάλης Καπουρνιώτης (ΑΣ Ολυμπιακός Βόλου 1937) – Άνοδος

ΤΟΠΙΚΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΑΝΔΡΩΝ
Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ
Γιώργος Χασάπης (ΑΣ Πανεδεσσαϊκός)
Α’ ΕΚΑΣΑΜΑΘ
Φώτης Κοκολιός (Ορφέας Νέου Σκοπού Σερρών)
Α’ ΕΚΑΣΧ
Αβραάμ Παπαδόπουλος – Γιώργος Πεγιάς (ΑΟ Πολύγυρου)
Α’ ΕΣΚΑΘ
Σπύρος Παππάς (ΑΣ Καρδίτσας)
Α’ ΕΚΑΣΘ
Γιώργος Τουλούμης (ΓΑΣ Χαλκηδόνας) – Πρωτάθλημα
Α’ ΕΚΑΣΘ
Γιάννης Γκένογλου (ΣΑΠΚ Νεάπολης) – Άνοδο
Α’ ΕΚΑΣΘ – ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΚΑΣΘ
Σπύρος Τσακίρης (ΚΑΟ Σταυρούπολης) – Άνοδο – Κύπελλο
Β’ ΕΚΑΣΘ
Χρήστος Χατζόπουλος (ΑΠΣ Αχιλλέας Τριανδρίας)
Γ1 ΕΚΑΣΘ
Γιάννης Τσεσμετζής (Σ.Α.Π.Σ.Π.Θ)

ΤΟΠΙΚΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Α’ ΕΚΑΣΘ
Λευτέρης Κουργιανίδης (ΕΟ Σταυρούπολης)
Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ
Καρά Αχμέτ Νεδήμ (ΑΠΣ Ασπίς 2001 Ξάνθης)
ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΚΑΣΘ
Βασίλης Μασλαρινός (Νεανίδες ΑΣ Άρης)

ΜΙΚΡΩΝ ΗΛΙΚΙΩΝ
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΑΙΔΩΝ
Κώστας Μπελούλης (ΜΑΣ Μαντουλίδης)
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
Αναστάσιος Τζιότζιος (ΑΣ Άρης)

ΤΟΠΙΚΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΝΕΩΝ
ΕΚΑΣΘ Κ20
Αστέριος Χαλκιάς (ΑΣ Μαχητές Δόξας Πεύκων)
ΕΚΑΣΘ ΕΦΗΒΩΝ
Ανδρέας Κεσαπίδης (ΑΣ Άρης)
ΕΚΑΣΘ ΝΕΑΝΙΔΕΣ
Θανάσης Κυρκούσης (ΓΣ Ηρακλής)