Ήττα για τον ΝΟΒΑ, 7-14 από τον Τρίτωνα

Την ήττα με σκορ 7-14 γνώρισε η γυναικεία ομάδα πόλο του ΝΟΒΑ στο σημερινό παιχνίδι (17.00) για την 8η αγωνιστική με αντίπαλο τον Τρίτωνα Αμαρουσίου. Ο αγώνας διεξήχθη στο Δημοτικό Κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας Βόλου ”Ολυμπιονίκης Βασίλειος Πολύμερος”. Ο Τρίτων παρουσιάστηκε…

…καλύτερς σε σχέση με το πρώτο παιχνίδι των δύο ομάδων (είχε κερδίσει ο ΝΟΒΑ με σκορ 5-7 στο Μαρούσι). Η ομάδα του Αμαρουσίου με ένα προβάδισμα δύο τερμάτων από το πρώτο ημίχρονο, αλλά και με μία καταπληκτική τέταρτη περίοδο, ήταν ανώτερη του ΝΟΒΑ και δίκαια κέρδισε τους τρεις βαθμούς της νίκης. Κορυφαία για τον Τρίτωνα Αμαρουσίου ήταν η Γκριτσένκο με 7 τέρματα, ενώ από την ομάδα του ΝΟΒΑ η Μαρία Μπαλομενάκη και η Ευαγγελία Μπαλωμενάκη σημείωσαν απο δύο τέρματα. Αναλυτικά τα οκτάλεπτα και οι σκόρερ από κάθε ομάδα:

Οκτάλεπτα: 3-3, 1-3, 2-3, 1-5

NOBA: Μαρία Μπαλομενάκη 2, Ευαγγελία Μπαλομενάκη 2, Δημητροκάλη 1, Λαρά 1, Μωραΐτη 1
Τρίτων Αμαρουσίου: Γκριτσένκο 7, Στρατηδάκη 3, Κουρουτσάκη 2, Στρείδη 1, Κουζούνη 1