Δύσκολη νίκη για Καραλή, 2-1 το Glassco

Το απόγευμα του περασμένου Σαββάτου (14/2, 17.00), ο Καραλής Γεωργικά Μηχανήματα αντιμετώπισε το Glassco στο γήπεδο του Olimpico Sport Club, για την 17η αγωνιστική (δεύτερη αγωνιστική του δευτέρου γύρου) του Ανεπίσημου Πρωταθλήματος Ποδοσφαίρου. Ο Καραλής αν και καλύτερος στο παιχνίδι…

…δυσκολεύτηκε απέναντι στην αξιόμαχη ομάδα του Glassco. Στο πρώτο ημίχρονο, οι δύο ομάδες κατάφεραν να πετύχουν από ένα τέρμα, ενώ ο Καραλής είχε και ένα χαμένο πέναλτι στο 40′ της αναμέτρησης. Στο δεύτερο μέρος, ο Καραλής πατούσε καλύτερα στο γήπεδο και όντας ανώτερος της ομάδας του Glassco, ήταν θέμα χρόνου πότε θα πετύχαινε ένα δεύτερο τέρμα. Το πολυπόθητο γκολ για την ομάδα του Καραλή ήρθε στο 88′. Το σκορ αυτό (2-1) παρέμεινε ως το τέλος και ο Καραλής, έστω και με αυτό το τέρμα που πέτυχε δύο λεπτά πριν από τη συμπλήρωση της κανονικής διάρκειας, κατάφερε να πάρει τρεις υπεροπολύτιμους βαθμούς στην προσπάθεια που κάνει για να κατακτήσει το Ανεπίσημο πρωτάθλημα.