Στην Α΄ Ε.Π.Σ.Θ. η Σκόπελος 2-1 τον Παγασητικό

Εντός έδρας νίκη για την Σκόπελο που πήρε τη ρεβάνς από τον Παγασητικό για την ήττα του πρώτου γύρου, με 2-1 και πλέον βρίσκεται και μαθηματικά στην Α΄ Ε.Π.Σ.Θ.
Το 1-0 από τον Χισάι με πλασέ, μετά από εξαιρετική προσπάθεια και σέντρα του Προκοπίου από τα αριστερά. Οι φιλοξενούμενοι έφεραν στα ίσα το παιχνίδι στο 65΄ με ωραία ενέργεια του Σίμου. Το δεύτερο γκολ…

…των νησιωτών πέτυχε ο ίδιος παίκτης μετά από εκτέλεση φάουλ του Χρυσάνθη με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Ωστόσο, οι γηπεδούχοι είχαν και ακυρωθέν γκολ στο 85΄, ο Αλιράι μετά από πάσα του Προκοπίου πέτυχε το τρίτο γκολ για την ομάδα του αλλά ο διαιτητής έδειξε επιθετικό φάουλ του Προκοπίου σε αμυντικό του Παγασητικού.
Για τους φιλοξενούμενους που είχαν δοκάρι σε τετ-α-τετ με τον Στ. Δημόπουλο στο 30΄, χάθηκαν ευκαιρίες μετά το 65ο λεπτό με τους Μπ. Δημόπουλο, που σούταρε άουτ από το ύψος της μικρής περιοχής και δύο τετ-α-τετ με τον Θεοδώρου στο πρώτο ημίχρονο, φάουλ έξω από την περιοχή απέκρουσε ο Καρβέλης.
Το ντεμπούτο του έκανε με τη φανέλα της Σκοπέλου ο Παλάσκας.
ΣΚΟΠΕΛΟΣ(Γλύκος): Καρβέλης, Σκιαθίτης, Παναγιώτου(65΄Γκουμάς), Καραγιώργος, Αλεξίου(75΄Αλιράι), Στ. Χρυσοφός, Παντ. Χρυσοφός(88΄Παλάσκας), Προκοπίου, Χισάι, Σινοδίνος, Χρυσάνθης
ΠΑΓΑΣΗΤΙΚΟΣ(Καραμίχαλος): Πατρίκιος, Κατσαρός(55΄Σίμος), Δώσσας, Καρανικολάου, Καράνταγλης(80΄Τσαντίλας), Λάϊος, Στ. Δημόπουλος, Μπερτζέμης, Θεοδώρου(55΄Κάϊας),Μπ. Δημόπουλος, Μακρυγιάννης