Λογότυπο και πρόγραμμα του Πανευρωπαϊκού μπάσκετ εφήβων στο Βόλο

Ανακοινώθηκε σήμερα το πρόγραμμα των αγώνων του Πανευρωπαϊκού πρωταθλήματος μπάσκετ εφήβων που θα πραγματοποιηθεί από 23 Ιουλίου έως 2 Αυγούστου στο Βόλο και στην Πορταριά. Επίσης δόθηκε στη δημοσιότητα και το λογότυπο των αγώνων…

…Το αναλυτικό πρόγραμμα των αγώνων έχει ως εξής

First Round

23rdJuly 2015, Thursday

  1. N. IONIA HALL

C2

14.30

Φινλανδία-Ρωσία

C1

16.45

Ιταλία-Τουρκία

D1

19.00

Ελλάδα-Κροατία

D2

21.15

Βοσνία Ερζεγοβίνη-Λιθουανία

PORTARIA HALL

A1

14.30

Ισπανία-Γαλλία

A2

16.45

Μαυροβούνιο-Λετονία

B1

19.00

Τσεχία-Ουκρανία

B2

21.15

Σερβία-Γερμανία

24thJuly 2015, Friday

  1. N. IONIA HALL

A4

14.30

Γαλλία-Τσεχία

A3

16.45

Ουκρανία-Ισπανία

B4

19.00

Γερμανία-Μαυροβούνιο

B3

21.15

Λετονία-Σερβία

PORTARIA HALL

C4

14.30

Τουρκία-Φινλανδία

C3

16.45

Ρωσία-Ιταλία

D3

19.00

Λιθουανία-Ελλάδα

D4

21.15

Κροατία-Βοσνία Ερζεγοβίνη

25th July 2015, Saturday

  1. N. IONIA HALL

C6

14.30

Ρωσία-Τουρκία

D6

16.45

Λιθουανία-Κροατία

D5

19.00

Ελλάδα-Βοσνία Ερζεγοβίνη

D6

21.15

Ιταλία-Φινλανδία

PORTARIA HALL

A5

14.30

Ισπανία-Τσεχία

A6

16.45

Ουκρανία-Γαλλία

B5

19.00

Σερβία-Μαυροβούνιο

B6

21.15

Λετονία-Γερμανία

26thJuly 2015, Sunday

Rest Day

Second round

27thJuly 2015, Monday

  1. N. IONIA HALL

E1

14.30

B3 – A1

E3

16.45

A3 – B1

F3

19.00

C3 – D1

E2

21.15

B2 – A2

PORTARIA HALL

G2

14.30

B4 – C4

G1

16.45

A4 – D4

F2

19.00

D2 – C2

F1

21.15

D3 – C1

28thJuly 2015, Tuesday

  1. N. IONIA HALL

E5

14.30

B3 – A3

E4

16.45

A1 – B2

F6

19.00

C2 – D1

F4

21.15

C1 – D2

PORTARIA HALL

G4

14.30

C4 – A4

G3

16.45

D4 – B4

F5

19.00

D3 – C3

E6

21.15

A2 – B1

29thJuly 2015, Wednesday

  1. N. IONIA HALL

F8

14.30

C2 – D3

E8

16.45

A2 – B3

F7

19.00

D1 – C1

F9

21.15

D2 – C3

PORTARIA HALL

G6

14.30

A4 – B4

G5

16.45

C4 – D4

E9

19.00

B2 – A3

E7

21.15

B1 – A1 

30thJuly 2015, Thursday

Rest Day

Quarter-Finals, Classification games 9th-16th,

31stJuly 2015, Friday

  1. N. IONIA HALL

Game 49A (Quarter-Finals)

14.30

E1 – F4

Game 52A (Quarter-Finals)

16.45

F2 – E3

Game 50A (Quarter-Finals)

19.00

F1 – E4

Game 51A (Quarter-Finals)

21.15

E2 – F3

PORTARIA HALL

Game 55A (9th – 16th)

14.30

55/1 – G2

Game 54A (9th – 16th)

16.45

54/1 – G3

Game 53A (9th – 16th)

19.00

53/1 – G4

Game 56A (9th – 16th)

21.15

56/1 – G1

Semi-Finals, Classification games 5th-8th, 9th-12th , 13th-16th

1st August 2015, Saturday

  1. N. IONIA HALL

Game 61A (5th – 8th )

14.30

Loser 49 – Loser 52

Game 62A (5th – 8th )

16.45

Loser 50 – Loser 51

Game 63A (Semi-Finals)

19.00

Winner 49 – Winner 52

Game 64A (Semi-Finals)

21.15

Winner 50 Winner 51

PORTARIA HALL

Game 58A (13th – 16th )

14.30

Loser 54 – Loser 55

Game 57A (13th – 16th )

16.45

Loser 53 – Loser 56

Game 59A (9th – 12th )

19.00

Winner 53 – Winner 56

Game 60A (9th – 12th )

21.15

Winner 54 – Winner 55

Final, Classification Games

2nd  August 2015, Sunday

  1. N. IONIA HALL

Game 69A (7th – 8th )

14.30

Loser 61 – Loser 62

Game 70A (5th – 6th )

16.45

Winner 61 – Winner 62

Game 71A (3rd  – 4th )

19.00

Loser 63 – Loser 64

Game 72A   FINAL

21.15

Winner 63 – Winner 64

PORTARIA HALL

Game 65A (15th – 16th )

12.00

Loser 57 – Loser 58

Game 67A (11th – 12th )

14.15

Loser 59 – Loser 60

Game 66A (13th – 14th )

16.30

Winner 57 – Winner 58

Game 68A (9th – 10th )

18.45

Winner 59 – Winner 60