Αποτελέσματα και βαθμολογίες του κυπέλλου ΕΣΚΑΘ

Οι νίκες της Αγριάς B.C επί του Κενταύρου Ζαγοράς και του Ίωνα επί της Ανάληψης, ξεχώρισαν στους χθεσινούς αγώνες του κυπέλλου της ΕΣΚΑΘ. Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες στους ομιλους έχουν ως εξής…

 

 

1ος Όμιλος

2η αγωνιστική
Αγριά – Κένταυρος Ζαγοράς………………………79-62
Ελευθεριακός – Αλμυρός………………………….36-81
Ρεπό: Ολυμπιακός Β.
Βαθμολογία

Α/Α
ΟΜΑΔΕΣ
Β
Α
Ν
Η
1
ΑΛΜΥΡΟΣ
4
2
2
0
2
ΑΓΡΙΑ
3
2
1
1
3
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β.
2
1
1
0
4
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΚΟΣ
2
2
0
2
5
ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΖΑΓ.
1
1
0
1

3η αγωνιστική23/9, 17.00, Κλ. Πορταριάς, Κένταυρος Ζαγοράς – Ελευθεριακός
23/9, 19.00, Κλ. Αλμυρού,  Αλμυρός –  Ολυμπιακός Β.
Ρεπό: Αγριά



2ος Όμιλος
2η αγωνιστική
Ιωλκία – Α.Ε.Β.Διμηνίου………………………….38-90
Αιολικός – Δήμητρα Ευξεινούπολης………….79-54
Ρεπό: Γ.Σ.Βόλου
Βαθμολογία

Α/Α
ΟΜΑΔΕΣ
Β
Α
Ν
Η
1
ΑΙΟΛΙΚΟΣ
3
2
1
1
2
ΕΥΞΕΙΝΟΥΠΟΛΗ
3
2
1
1
3
ΑΕΒΔ
2
1
1
0
4
Γ.Σ.ΒΟΛΟΥ
2
1
1
0
5
ΙΩΛΚΙΑ
2
2
0
2

3η αγωνιστική
23/9, 17.00, Κλ.Ν.Ιωνίας, Α.Ε.Β.Διμηνίου – Αιολικός
23/9, 17.00, Κλ. Αλμυρού,  Δήμητρα Ευξεινούπολης – Γ.Σ.Βόλου
Ρεπό: Ιωλκία


3ος Όμιλος
1η αγωνιστική 
ΑΣ Ίωνας-Ανάληψη ΑΕΣ Β……………………………74-60
Αετός Πλατυκ.-Νίκαια ΓΣ……………………………..63-53
Βαθμολογία 

Α/Α
ΟΜΑΔΕΣ
Β
Α
Ν
Η
1
ΑΕΤΟΣ ΠΛΑΤΥΚ.
2
1
1
0
2
ΙΩΝΑΣ
2
1
1
0
3
Γ.Σ.ΝΙΚΑΙΑΣ
1
1
0
1
4
ΑΝΑΛΗΨΗ
1
1
0
1

23/9, 17.00 Κλ. Ι. Πατάκης, Αετός Μακρυχωρίου-Ανάληψη ΑΕΣ Β
2η αγωνιστική 
23/9, 19:00 Κλ. Ι. Πατάκης, Νίκαια ΓΣ-ΑΣ Ίωνας



4ος Όμιλος
2η αγωνιστική
Σπάρτακος ΑΓΣ Λάρ.-Σπορτ Ακαδημία………..77-51
Ίκαρος Λάρ.-Τύρναβος ΓΣ…………………………..20-0 α.α.
Ρεπό: ΑΟ Κεραυνός
Βαθμολογία

Α/Α
ΟΜΑΔΕΣ
Β
Α
Ν
Η
1
ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ
4
2
2
0
2
ΙΚΑΡΟΣ ΛΑΡ.
3
2
1
1
3
ΚΕΡΑΥΝΟΣ
2
1
1
0
4
SPORTS ACADEMY
1
1
0
1
5
ΤΥΡΝΑΒΟΣ
0
2
0
2

3η αγωνιστική
23/9, 19.00, Κλ. Αγίου Θωμά, Σπορτ Ακαδημία-Ίκαρος Λάρ.
23/9, 17.00, Κλ. Τυρνάβου, Τύρναβος ΓΣ-ΑΟ Κεραυνός
Ρεπό: Σπάρτακος ΑΓΣ Λάρ.



5ος Όμιλος
2η αγωνιστική
Νίκαια 2012-Μύτικας………………………………65-56
Αμπελώνας-Αστέρας Λάρ………………………..99-43
Ρεπό: Φοίβος 2002
Βαθμολογία

Α/Α
ΟΜΑΔΕΣ
Β
Α
Ν
Η
1
ΑΜΠΕΛΩΝΑΣ
4
2
2
0
2
ΑΣΤΕΡΑΣ
3
2
1
1
3
ΝΙΚΑΙΑ 2012
3
2
1
1
4
ΦΟΙΒΟΣ
1
1
0
1
5
ΜΥΤΙΚΑΣ
1
1
0
1

3η αγωνιστική
23/9, 18.00, ΕΑΚΛ, Μύτικας-Αμπελώνας ΓΣ
23/9, 17.00,  Κλ. Αγίου Θωμά, Αστέρας Λάρ.-Φοίβος 2002
Ρεπό: Νίκαια 2012



6ος Όμιλος
1η αγωνιστική
ΑΣ Δαναοί Τρικ.-ΑΣ Αγιος Νέστορας………………87-56
Ενωση Ελασσόνας-ΑΣΚ Φαλώρειας………………..69-63
Βαθμολογία

Α/Α
ΟΜΑΔΕΣ
Β
Α
Ν
Η
1
ΔΑΝΑΟΙ
2
1
1
0
2
ΕΛΑΣΣΟΝΑ
2
1
1
0
3
ΦΑΛΩΡΕΙΑ
1
1
0
1
4
ΑΓ. ΝΕΣΤΟΡΑΣ
1
1
0
1

2η αγωνιστική
23/9, 17.00 Κλ. Μπάρας Τρ., ΑΣ Αγιος Νέστορας-Ενωση Ελασσόνας
23/9, 19.00 Κλ. Μπάρας Τρ., ΑΣ Δαναοί Τρ.-ΑΣ Αγιος Νέστορας



7ος Όμιλος
2η αγωνιστική
Μάγοι – Γόμφοι…………………………………(17/9/2017)
ΑΕΤ – Καλαμπάκα………………………………..60-84
Ρεπό: Πελασγοί Μ.Καλυβίων
Βαθμολογία

Α/Α
ΟΜΑΔΕΣ
Β
Α
Ν
Η
1
ΚΑΛΑΜΠΑΚΑ
4
2
2
0
2
ΠΕΛΑΣΓΟΙ
2
1
1
0
3
ΑΕΤ
2
2
0
2
4
ΜΑΓΟΙ
1
1
0
1
5
ΓΟΜΦΟΙ
0
0
0
0

3η αγωνιστική
23/9, 17.00, Κλ. Μουζακίου , Γόμφοι – ΑΕΤ
23/9, 18.00,  Κλ. Καλαμπάκας, Καλαμπάκα- Πελασγοί
Ρεπό: Μάγοι Τρικάλων



8ος Όμιλος
2η αγωνιστική
Γ.Σ.Μουζακίου – Ολυμπιακός Κ…………………95-88 (75-75κ.α.)
Απόλλων –  Σοφάδες………………………………..39-94
Ρεπό: Ηφαιστος Καρδίτσας
Βαθμολογία

Α/Α
ΟΜΑΔΕΣ
Β
Α
Ν
Η
1
ΣΟΦΑΔΕΣ
4
2
2
0
2
Γ.Σ.ΜΟΥΖΑΚΙΟΥ
3
2
1
1
3
ΗΦΑΙΣΤΟΣ
2
1
1
0
4
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΡ.
2
2
0
2
5
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Κ.
1
1
0
1

3η αγωνιστική
23/9, 17.00, ΕΑΚΚαρδίτσας,  Ολυμπιακός Κ. – Απόλλων
23/9, 18.00,  Κλ.Σοφάδων, Σοφάδες – Ήφαιστος
Ρεπό: Γ.Σ.Μουζακίου

πηγή: billkara.blogspot.gr