Με 6-1 ο Παγασητικός επικράτησε επί του Τοξότη

Εύκολο πρωινό για την ομάδα του Παγασητικού που κέρδισε τον Τοξότη 6-1 στο Olimpico.
Γκολ από τα αποδυτήρια για τους γηπεδούχους που στο 7ο λεπτό ο Περαντζάκης με σουτ από το ύψος της περιοχής έκανε το 1-0. Στο 13΄ο Μάρκο ισοφάρισε, αφού βρέθηκε τετ-α-τετ με τον Πατρίκιο.
Στο 22΄και στο 28΄ ο Μπάμπης Δημόπουλος…

…ανέβασε τον δείκτη του σκορ κάνοντας το 3-1. Το πρώτο γκολ από εκτέλεση φάουλ από το κέντρο του γηπέδου και το δεύτερο με σουτ.
Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πέτυχαν άλλα τρία γκολ. Στο 58΄ο Στ. Δημόπουλος με σουτ έκανε το 4-1, στο 75΄φάουλ του Μπερτζέμη βρήκε απευθείας δίχτυα και το τελικό 6-1 διαμόρφωσε με πλασέ ο Σίμος.
ΠΑΓΑΣΗΤΙΚΟΣ(Καραμίχαλος): Πατρίκιος, Στρούγκης, Δώσσας, Καράνταγλης, Καρανικολάου, Περατζάκης, Σίμος, Λάιος, Στ. Δημόπουλος (80′ Τουφεξής), Μπ. Δημόπουλος (70′ Μπερτζέμης), Θεοδώρου (65′ Σεφέρης)
ΤΟΞΟΤΗΣ(Χρυσοχού): Β. Πασπαλάρης, Σιαμουρδάνης, Τσιονάρας, Α. Βέτσικας, Βερίλης (60′ Λένα), Πελεκούδας, Γ. Βέτσικας, Τσιατσιάνης, Μάρκο (75΄ Χρ. Πασπαλάρης), Μαρέδης (30′ Πολύζος), Τσένα