Τα αποτελέσματα του κυπέλλου ΕΣΚΑΘ

Συνεχίστηκε το κύπελλο της ΕΣΚΑΘ με αγώνες σε όλους τους ομίλους. Σήμερα μάλιστα έγινε γνωστό πως το φάιναλ φορ του κυπέλλου θα πραγματοποιηθεί στο Βόλο. Στον 1ο όμιλο ο Ολυμπιακός Β. κέρδισε μέσα στον Αλμυρό τον Γ.Σ.Α με 71-80, ενώ στον 2ο όμιλο η ΑΕΒΔ επιβλήθηκε με 74-57 του Αιολικού, ενώ ο Γ.Σ.Βόλου συνέτριψε τη Δήμητρα Ευξεινούπολης με 101-43. Στον 3ο όμιλο τη νίκη της αγωνιστικής την έκανε ο Ίωνας που κέρδισε μέσα στη Νίκαια με 62-64, ενώ η Ανάληψη έχασε από τον Αετό Πλατυκάμπου με 63-50. Αναλυτικά τα αποτελέσματα σε όλους τους ομίλους έχουν ως εξής…

 

…1ος Όμιλος

3η αγωνιστική
Κένταυρος Ζαγοράς – Ελευθεριακός……………………..84-37
Αλμυρός – Ολυμπιακός Β……………………………………71-80
Ρεπό: Αγριά

4η αγωνιστική
30/9, 17.00, ΕΑΚΒόλου ,Ολυμπιακός Β. – Κένταυρος Ζαγοράς
30/9, 19.00, Κλ.Ν.Ιωνίας Ελευθεριακός – Αγριά B.C
Ρεπό: Αλμυρός

2ος Όμιλος

3η αγωνιστική

Α.Ε.Β.Διμηνίου – Αιολικός……………………….74-57
Δήμητρα Ευξεινούπολης – Γ.Σ.Βόλου………43-101
Ρεπό: Ιωλκία

4η αγωνιστική

30/9, 17.00, Β.Παρασκευόπουλου, Γ.Σ.Βόλου – Α.Ε.Β.Διμηνίου
30/9, 17.00, Κλ.Ν.Ιωνίας Αιολικός – Ιωλκία
Ρεπό: Δήμητρα Ευξεινούπολης

3ος Όμιλος
2η αγωνιστική
Νίκαια ΓΣ-ΑΣ Ίωνας…………………………………..62-64
Αετός Πλατυκάμπου-Ανάληψη ΑΕΣ Β………….63-50

3η αγωνιστική
30/9, 19:00 Β. Παρασκευόπουλου, ΑΣ Ίωνας-Αετός Πλατυκ.
30/9, 19:00 ΕΑΚ Βόλου, Ανάληψη ΑΕΣ Β-Νίκαια ΓΣ

4ος Όμιλος

3η αγωνιστική
Σπορτ Ακαδημία-Ίκαρος Λάρ…………………………..67-51
Τύρναβος ΓΣ-ΑΟ Κεραυνός………………………………0-20 α.α.
Ρεπό: Σπάρτακος ΑΓΣ Λάρ.

4η αγωνιστική

30/9, 17.00, Κλ. Αγίου Θωμά, ΑΟ Κεραυνός-Σπορτ Ακαδημία
30/9, 19.00, Κλ. Αγίου Θωμά, Ίκαρος Λάρ.-Σπάρτακος ΑΓΣ
Ρεπό: Τυρνάβου ΓΣ

5ος Όμιλος

3η αγωνιστική
Μύτικας-Αμπελώνας ΓΣ…………………………………..46-93
Αστέρας Λάρ.-Φοίβος 2002………………………………49-52
Ρεπό: Νίκαια 2012

4η αγωνιστική
30/9, 18.00, ΕΑΚΛ, Φοίβος 2002-Μύτικας
30/9, 18.00, Κλ. Αμπελώνα, Αμπελώνας-Νίκαια 2012
Ρεπό: Αστέρας Λάρ.

6ος Όμιλος

2η αγωνιστική
ΑΣ Αγιος Νέστορας-Ενωση Ελασσόνας……………..48-78
ΑΣ Δαναοί Τρ.- ΑΣΚ Φαλώρειας………………………91-79

3η αγωνιστική
30/9, 17.00, Κλ. Ελασσόνας, Ενωση Ελασσόνας ΓΣ-ΑΣ Δαναοί Τρ.
30/9, 19,00 Δημοτικό Τρικ.-ΑΣΚ Φαλώρειας-ΑΣ Αγιος Νέστορας

7ος Όμιλος

3η αγωνιστική
Γόμφοι – ΑΕΤ………………………………………………..104-28
Καλαμπάκα- Πελασγοί…………………………………….65-36
Ρεπό: Μάγοι Τρικάλων

4η αγωνιστική
30/9, 17.00, Δημ. Τρικάλων, Πελασγοί – Γόμφοι
30/9, 17.00, Κλ. Μπάρας, ΑΕΤ – Μάγοι
Ρεπό: Α.Ο.Καλαμπάκας

8ος Όμιλος

3η αγωνιστική
Ολυμπιακός Κ. – Απόλλων…………………………..82-36
Σοφάδες – Ήφαιστος……………………………………65-58
Ρεπό: Γ.Σ.Μουζακίου

4η αγωνιστική

30/9, 17.00, ΕΑΚΚαρδίτσας, Ήφαιστος – Ολυμπιακός Κ.
30/9, 19.00, ΕΑΚΚαρδίτσας, Απόλλων – Γ.Σ.Μουζακίου
Ρεπό: Γ.Σ.Σοφάδων