Κ. Λίβας: «Βαρύ, αλλά δίκαιο το σκορ»

Ο τεχνικός του Αστέρα Ιτέας, Κωνσταντίνος Λίβας, μετά το τέλος της βαριάς ήττας της ομάδας του με 5-0 από τον Βόλο Ν.Π.Σ., χαρακτήρισε δίκαιη τη νίκη των γηπεδούχων στη συνέντευξη Τύπου, που ακολούθησε. Αναλυτικά οι δηλώσεις του προπονητή της ομάδας της Φωκίδας:

“Καταρχήν να δώσω συγχαρητήρια στην ομάδα του Βόλου. Η νίκη τους πιστεύω ότι ήταν δίκαιη. Ξέραμε ότι το παιχνίδι θα ήταν δύσκολο. Στο πρώτο ημίχρονο σεβαστήκαμε περισσότερο από όσο θα έπρεπε τον αντίπαλο. Δεχθήκαμε τρία γκολ κι από εκεί και πέρα ήταν δύσκολη η αποστολή μας. Στο δεύτερο ημίχρονο ζήτησα από τους ποδοσφαιριστές μου να περιορίσουν την έκταση του σκορ και αν μπορούσαμε να πετύχουμε κάποιο τέρμα. Στο δεύτερο μέρος ήμασταν καλύτεροι από το πρώτο και θα μπορούσαμε να πετύχουμε κάποιο τέρμα. Το σκορ ήταν βαρύ, αλλά δίκαιο. Κοιτάμε τα υπόλοιπα παιχνίδια για να μείνουμε στην κατηγορία. Ο Βόλος θα είναι μία από τις τρεις ομάδες που θα διεκδικήσει το πρωτάθλημα”.