“Παράδοση”… να σκοράρει στις καθυστερήσεις η Ακρόπολη

Με ιδιαίτερη παράδοση τείνει να δημιουργήσει η ομάδα της Ακρόπολης, η οποία και στα δύο εντός έδρας παιχνίδια της φετινής περιόδου, κατάφερε να σκοράρει στις καθυστερήσεις και να πάρει από αυτή την ιδιότυπη συνήθεια τέσσερις βαθμούς. Συγκεκριμένα, στο παιχνίδι της πρεμιέρας…

ο Μόσιος (94′, 2-1) ήταν αυτός που βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα, χαρίζοντας το νικηφόρο αποτέλεσμα στην ομάδα του επί του Σαρακηνού, ενώ και στην σαββατιάτικη αναμέτρηση κόντρα στον Πρωτεσίλαο και πάλι η ομάδα του Σέσκλου βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα, ισοφαρίζοντας αυτή τη φορά σε 2-2, με γκολ που σημείωσε ο Τσουκάλης (92′).
Ακόμη και στο ισόπαλο παιχνίδι 1-1 με την Αγία Παρασκευή η ομάδα του Γιάννη Ακτσιαλή ήταν αυτή που πίεζε στα τελευταία λεπτά κι αν δεν έχει βρεθεί αντιμέτωπη τον εξαιρετικό σ’ εκείνο το παχνίδι Γ. Τσιτσιρίκο, που καθόταν κάτω από τα γκολπόστ της γηπεδούχου Αγίας Παρασκευής, αλλά και με το δοκάρι, θα μπορούσε να έχει κάνει το τρία στα τρία, καθώς ήταν αυτή που έχασε τις κλασικές ευκαιρίες από το 85′ και ως το τελικό σφύριγμα του διαιτητή.
Δεδομένο, λοιπόν, ότι οι ποδοσφαιριστές της Ακρόπολης σε καμία περίπτωση δεν εγκαταλείπει την προσπάθεια και ότι έχουν τη σωματική και ψυχική ενέργεια, να παλεύουν όλα τα παιχνίδια ως το τελευταίο λεπτό.