Λ. Μπακάλης: Σημαντικό “διπλό” σε δύσκολο γήπεδο

Ο προπονητής του Γ.Σ. Αλμυρού, Λάκης Μπακάλης, χαρακτήρισε σημαντική νίκη αυτή επί του Βελουχίου στο Καρπενήσι, τονίζοντας σχετικά: «Ήταν ένα πολύ σημαντικό διπλό σε μια δύσκολη έδρα και από γηπεδικής πλευράς, σε ένα γήπεδο πολύ δύσκολο μέχρι να προσαρμοστείς. Σε γενικές γραμμές εμείς ήμασταν καλύτεροι

στο μεγαλύτερο διάστημα του παιχνιδιού, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο μπήκαμε πάρα πολύ καλά μέχρι το 25΄ πατούσαμε πολύ καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο, χάσαμε και 2-3 ευκαιρίες, αν θυμάμαι καλά η πρώτη ευκαιρία του Βελουχίου ήταν από κόρνερ στο 23ο λεπτό. Από εκεί και πέρα διαχειριστήκαμε καλά το πρώτο ημίχρονο, πετύχαμε και ένα γκολ από τα καλά πόδια του Κιπτίου, πετύχαμε ένα πολύ όμορφο γκολ και ολοκληρώθηκε έτσι το ημίχρονο. Στο δεύτερο ήταν αναγνωστικό από την πλευρά την δική μας, αφού προσπαθήσαμε να κρατήσουμε το αποτέλεσμα και το Βελούχι να προσπαθεί να ανοίξει το παιχνίδι του και σε αυτό το ρυθμό έφυγε έτσι ένα 20λεπτο μοιρασμένος, με καλύτερες ευκαιρίες για εμάς να είμαστε πιο κοντά στο 0-2. Το πετύχαμε το 0-2 με τον Κιπτίου πάλι, εκεί πιεστήκαμε αρκετά από το Βελούχι, όπως 5-10 λεπτά πριν βάλουμε το γκολ. Συγχαρητήρια στους παίκτες τους δικούς μου, που κάνανε μεγάλη προσπάθεια και ειδικά στο πλαστικό που ήταν πολύ δύσκολο το γήπεδο και καλή συνέχεια στο Βελούχι».
Πηγή: evrytaniasport.blogspot.gr