Οι αγώνες ΕΣΚΑΘ του Σαββατοκύριακου (Διαιτητές-γραμματείες)

Ανακοινώθηκαν από την ΕΣΚΑΘ οι διαιτητές και οι γραμματείες των αγώνων μπάσκετ του Σαββατοκύριακου. Το πρόγραμμα περιλαμβάνει αγώνες του κυπέλλου ΕΣΚΑΘ, καθώς και την 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 ΕΣΚΑΘ.Επίσης την Κυριακή υπάρχουν αγώνες για τα εθνικά πρωταθλήματα με την προσοχή των Βολιωτών να στρέφεται στο ματς των γυναικών του Ολυμπιακού Β. με τον Παναθηναϊκό στο ΕΑΚ του Βόλου. Αναλυτικά το πρόγραμμα έχει ως εξής…

 

Κύπελλο ΕΣΚΑΘ

21/10, 19.00, B. Παρασκευόπουλος, Γ.Σ.Βόλου – Γ.Σ.Γόμφοι
Διαιτητές: Δόλγυρας, Καγιόπουλος.
Κριτές: Καραγεώργος, Μαυρομιχάλης, Γκαλίδη.

21/10, 17.00, ΕΑΚ Βόλου, Ολυμπιακός Βόλου – Α.Ο.Καλαμπάκα
Διαιτητές: Παργιανόπουλος , Τσουμαχίδης
Κριτές: Πεγιούκα, Σχοινάς, Βελέντζας

Α2 ΕΣΚΑΘ (1ος Όμιλος)
22/10, 12.00, ΕΑΚΛ, Αν. Καλοχωρίου – Σκιάθος
Διαιτητές: Γιατρόπουλος, Ξενόφως
Κριτές: Δήμτσικου, Παγουλάτος, Χαρίτος

21/10, 17.30, Κλ. Φαρσάλων, Α.Σ.Φαρσάλων – Ελευθεριακός
Διαιτητές:Παπαθεοχαρης, Παπαπρίλης.
Κριτές:Ιωάννου, Παπαδημητρίου, Πετρόπουλος.

21/10, 19.00, Κλ. Ν.Ιωνίας, Ιωλκία – Νίκαια 2012
Διαιτητές:ΜπουγλοςΙ. , Ηλιόπουλος.
Κριτές: Θεοφανίδου, Ρωμήου, Καροτσάκης

21/10, 17.00, Κλ. Ι. Πατάκης, Αετός Πλατυκάμπου – Ευξεινούπολη
Διαιτητές: Γκέκας, Βογιατζής.
Κριτές: Σγουρού, Μότσιος, Γκατζιάς.

21/10, 17.00, Κλ. Ν.Ιωνίας, Αιολικός – Γ.Σ.Φαρσάλων
Διαιτητές:Μπούγλος Ι. , Τσάλας.
Κριτές: Ρωμήου, Θεοφανίδου, Καροτσάκης

21/10, 17.00, Κλ. Ζαγοράς, Κένταυρος Ζαγοράς – Sports Academy
Διαιτητές: Μπάρδας, Δημητρόπουλος.
Κριτές: Πασσιάς, Βουλγαρης, Βενετσάνος.

Α2 ΕΣΚΑΘ (2ος Όμιλος)
21/10, 17.00, Κλ. Τυρνάβου, Τύρναβος – Ελασσόνα
Διαιτητές: Γεωργούλης, Καρλιάμπας.
Κριτές:Γκαρλώφτη, Νταχμίρης, Γιάννη.

21/10, 17.00, Κλ. Μπάρας, ΑΕΤ – Απόλλων Καρ.
Διαιτητές: Λιλής, Ρέμπελου
Κριτές: Μητρόπουλος, Παυλίδου, Τέτσιου.

21/10, 18.00, Δημ.Τρικάλων, Μάγοι Τρικάλων – Αίολος Κ21
Διαιτητές: Γκούτας, Γκαρτζονίκας Κ.
Κριτές: Τζέλλης, Παπαδήμα, Γκουγκουστάμου.

22/10, 17.00, Κλ. Αγ. Θωμά, Ίκαρος Λάρισας – Πελασγοί Μεγάλων Καλυβίων
Διαιτητές: Βαϊόπουλος , Κίσσας.
Κριτές: Πολίτης, Φαρμακιώτη, Καραγιάννη.

22/10, 16.00, Κλ. Μπάρας, Γ.Σ.Μουζακίου – Μύτικας
Διαιτητές: Κυρίτσης, Γκουλίτος.
Κριτές: Καραγιάννη, Καβαλας

22/10, 16.00, ΕΑΚΚ, Α.Σ.Καρδίτσας – Αγ. Νέστορας
Διαιτητές: Γκέκας, Σακελλαρίου
Κριτές: Μερτσιώτη, Θωμόπουλος, Θώδη

ΕΘΝΙΚΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ
22/10, 17.00, Κλ. Νεάπολης, Γυμναστικός Λαρισας Φάρος – Παναθηναϊκός
Διαιτητές: Σώμος-Συμεωνίδης-Κωνσταντινόπουλος (Τανατζής)
Κριτές: Νανούλη, Χόρτη, Γιαννούλα, Τσιοτινός.

21/10, 17.00, ΕΑΚΛ, ΑΕΛ- Ερμής Αγιάς
Διαιτητές: Σταματόπουλος-Πιτσίλκας-Γερακίνης (Μόρφη Γ.)
Κριτές: Κενανίδη , Ξίφτος, οικονομίδης.

22/10, 17.00, Κλ.Φαρσάλων, Γ.Σ.Φαρσάλων – Αγρίνιο
Διαιτητές: Θεοδώρου-Λουλουδιάδης (Βαρνάς Γ.)
Κριτές: Πέτσιου, Ανδρέου, Κεχαγιάς

22/10, 12.00, ΕΑΚΒ, Ολυμπιακός Βόλου – Παναθηναϊκός
Διαιτητές: Τσιαπλής-Παπανικολάου (Τσιργούλας)
Κριτές:Ανδροπούλου, Μαντούδης, Σακελλαροπούλου