Νέο τρίποντο για τον Σαρακηνό 1-0 τον Μαγνησιακό

Δίχως δυσκολία ο Σαρακηνός κέρδισε τον Μαγνησιακό 1-0 χάρη στο τέρμα του συνήθη ύποπτου Λ. Δενελάβα.
Στο πρώτο λεπτό του δεύτερου ημιχρόνου ο Ακτσιαλής έβγαλε την ασίστ και ο πρώτος σκόρερ της α΄ κατηγορίας με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Ωστόσο οι γηπεδούχοι έχασαν πολλές ευκαιρίες με τους Λ. Δενελάβα, Κολιαμήτρα, Ακτσιαλή και Μπόρα για να διευρύνουν το σκορ.
Οι φιλοξενούμενοι…

…θα μπορούσαν να πάρουν τον βαθμό στο δεύτερο ημίχρονο με ένα φάουλ του Κόλλα έξω από την περιοχή και ένα τετ-α-τετ με τον Αθανασιάδη όμως ο πάντα έτοιμος Στούκας σταμάτησε και τις δύο φάσεις.
ΣΑΡΑΚΗΝΟΣ(Ψαρόμπας): Στούκας, Ρούκας, Στεργιόπουλος, Καραγγέλης, Ν. Δενελάβας, Μπόρας, Κολιαμήτρας(75΄Βαΐτσης), Κατής, Λ. Δενελάβας, Ακτσιαλής(70΄Ιωάννου), Κόρμπας(65΄Δημακόπουλος)
ΜΑΓΝΗΣΙΑΚΟΣ(Πανόπουλος): Βίτσιος, Τσιγκρίφης, Κατσαμούρας, Γιαμαλής(46΄λ.τρ. Αθανασιάδης), Παυλόπουλος, Καραλής, Τσιουρέλης(70΄Τσιάνος), Ντούρο, Αντωνόπουλος(72΄Μωϋσίδης), Σαλαμούρας, Κόλλα