Με Παναθλητικό στο Βόλο τα κορίτσια του Ολυμπιακού στο Κύπελλο

Πραγματοποιήθηκε σήμερα η κλήρωση του Κυπέλλου Ελλάδος στο μπάσκετ γυναικών, με τις ομάδες της Α1 Εθνικής κατηγορίας να ρίχνονται στη «μάχη», όπως κάθε χρόνο, στη Β’ φάση του θεσμού. Ο Ολυμπιακός Βόλου θα αντιμετωπίσει το Σάββατο 7/10 ή την Κυριακή 8/10 τον Παναθλητικό στο κλειστό του ΕΑΚ Βόλου.

Σε περίπτωση που το βολιώτικο συγκρότημα προκριθεί θα αντιμετωπίσει το Σάββατο 22/12 εκτός έδρας τον νικητή της αναμέτρησης Αθηναϊκός-Δάφνη. Αναλυτικά η κλήρωση του Κυπέλου έχει ως εξής:
Α’ Φάση – 1ος Όμιλος
———————————
1η Αγωνιστική – Κυριακή 17/09/2017
01. ΑΟ ΠΡΟΦΗΤΗ ΗΛΙΑ – ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ
02. ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ – ΠΑΣ ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ
03. ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ – ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ
04. ΑΟ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ – ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ
05. ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ – ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
06. ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ – ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ

2η Αγωνιστική – Κυριακή 24/09/2017
13.ΝΙΚΗΤΗΣ Α1 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α4
14.ΝΙΚΗΤΗΣ Α3 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α2

3η Αγωνιστική – Κυριακή 01/10/2017
17.ΝΙΚΗΤΗΣ Α14 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α5
18.ΝΙΚΗΤΗΣ Α13 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α6

Α’ Φάση – 2ος Όμιλος
———————————
1η Αγωνιστική – Κυριακή 17/09/2017
07.ΑΠΣ ΑΣΠΙΣ 2001 ΞΑΝΘΗΣ – ΜΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ
08.ΑΠΣ ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ – ΟΛΥΜΠΙΑ ΓΣ ΛΑΡΙΣΑΣ
09.ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ – ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ
10.ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ – ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ
11.ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ – ΑΜΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν. ΡΥΣΙΟΥ
12.ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ – ΑΣ ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ

2η Αγωνιστική – Κυριακή 24/09/2017
15.ΝΙΚΗΤΗΣ Α12 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α11
16.ΝΙΚΗΤΗΣ Α10 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α8

3η Αγωνιστική – Κυριακή 01/10/2017
19.ΝΙΚΗΤΗΣ Α15 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α16
20.ΝΙΚΗΤΗΣ Α9 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α7

Β’Φάση / Σάββατο 07 ή Κυριακή 08/10/2017
21.ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 19 – ΑΟ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
22.ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 17 – ΓΣ ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
23.ΑΣ ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
24.ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 18 – ΑΣ ΠΑΟΚ
25.ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 20 – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
26.ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ
27.ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ – ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΑΕ ΣΥΚΕΩΝ
28.ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ ΒΥΡΩΝΑ – ΑΟ ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

Γ’Φάση (Προημιτελικοί Αγώνες) / Σάββατο 22/12/2017
29.ΝΙΚΗΤΗΣ Α21 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α25
30.ΝΙΚΗΤΗΣ Α22 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α23
31.ΝΙΚΗΤΗΣ Α26 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α24
32.ΝΙΚΗΤΗΣ Α28 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α27

Δ’Φάση (Ημιτελικοί Αγώνες)/ Παρασκευή 23/03/2018
33. –
34. –

Μικρός Τελικός/ Κυριακή 25/03/2018
35. Ηττημένος Α31 – Ηττημένος Α31

Τελικός/ Κυριακή 25/03/2018

36. Νικητής Α31 – Νικητής Α32