Πλούσια συγκομιδή μεταλλίων για τον ΝΟΒ-Α στα ΑΚΡΙΣΙΑ 2017

ΑΚΡΙΣΙΑ 13-14/5/2017


ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΗΚΑΝ ΜΕ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΟΙ ΚΟΛΥΜΒΗΤΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ « ΑΚΡΙΣΙΑ 2017» ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΗΚΑΝ ΣΤΗ ΛΑΡΙΣΑ ΤΟ ΠΕΡΑΣΜΕΝΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΓΙΑ ΜΙΚΡΟΥΣ ΗΛΙΚΙΑΚΑ ΑΘΛΗΤΕΣ (9-12 ΕΤΩΝ)


ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ Ν.Ο.Β.-Α. με 35 ΑΘΛΗΤΕΣ-ΤΡΙΕΣ. ΚΑΤΕΚΤΗΣΑΝ ΣΥΝΟΛΙΚΑ 42 ΜΕΤΑΛΛΙΑ (14 ΧΡΥΣΑ-15 ΑΣΗΜΕΝΙΑ-13 ΧΑΛΚΙΝΑ)

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΟΙ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ:


ΚΟΡΙΤΣΙΑ 9 ΕΤΩΝ


ΑΤΟΜΙΚΑ: Νικάκη Ζωή 1η 50m πρόσθιο, Παγώνη Δήμητρα 3η 100m ελεύθερο


ΟΜΑΔΙΚΑ: 4x50m ελεύθερο 2η θέση με τις Βαλατσού Ευαγελία, Παγώνη Δήμητρα, Σκαλίδη Μιράντα, Νικάκη Ζωή                        

4x50m Μ.Ο. 2η θέση με τις Βαλατσού Ευαγγελία, Νικάκη Ζωή, Παγώνη Δήμητρα, Σκαλίδη Μιράντα


ΑΓΟΡΙΑ 9 ΕΤΩΝ


ΑΤΟΜΙΚΑ: Τουλούδης Ιωάννης 1ος 50m προσθιο, Σδρόλιας Ευρυπίδης 2ος 100m ελεύθερο κ 3ος 50m πρόσθιο, Σκραπάλλι Άγγελος 2ος 50m ύπτιο, Καρανίκας Αθανάσιος 3ος 50m ύπτιο, Μπασέκης Αλέξανδρος 3ος 50m ελεύθερο


ΟΜΑΔΙΚΑ: 4x50m ελεύθερο 1η θέση με τους Σδρόλια Ευρυπίδη, Σκραπάλλι Άγγελο, Τουλούδη Ιωάννη, Μπασέκη Αλέξανδρο    

4x50m M.O. 1η θέση με τους Σκραπάλλι Άγγελο, Τουλούδη Ιωάννη, Σδρόλια Ευρυπίδη, Μπασέκη Αλέξανδρο


ΚΟΡΙΤΣΙΑ 10 ΕΤΩΝ


ΑΤΟΜΙΚΑ: Πίσπα Νινέττα 2η 50m ύπτιο κ 3η 200m ελεύθερο


ΟΜΑΔΙΚΑ: 4x50m ελεύθερο 3η θέση με τις Πίσπα Νινέττα, Αποστολάκη Αθανασία, Νικάκη Δήμητρα, Νικάκη Βασιλική


ΑΓΟΡΙΑ 10 ΕΤΩΝ


ΑΤΟΜΙΚΑ: Λαθουράς Γεώργιος 1ος 50m ελεύθερο κ 1ος 100m ελεύθερο, Τριανταφυλλίδης Στέφανος 1ος 200m ελεύθερο κ 1ος 200m μ.α., Κατοίκος Ιωάννης 1ος 50m πεταλούδα κ 3ος 100m ύπτιο, Τσούνης Γεώργιος 2ος 50m πεταλούδα κ 2ος 100m ελεύθερο, Τακτικός Άγγελος 3ος 100m πρόσθιο


ΟΜΑΔΙΚΑ: 4x50m ελεύθερο 1η θέση με τους Τριανταφυλλίδη Στέφανο, Κατοίκο Ιωάννη, Τσούνη Γεώργιο, Λαθουρά Γεώργιο

  4x50m Μ.Ο. 1η θέση με τους Κατοίκο Ιωάννη, Τακτικό Άγγελο, Τριανταφυλλίδη Στέφανο, Λαθουρά Γεώργιο


ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11 ΕΤΩΝ


ΑΤΟΜΙΚΑ: Βαϊτση Ελένη 2η 200m ύπτιο κ 3η 100m πεταλούδα


ΑΓΟΡΙΑ 11 ΕΤΩΝ


ΑΤΟΜΙΚΑ: Κασανδρινός Αλέξανδρος 1ος 200m ελεύθερο κ 1ος 200m πρόσθιο κ 3ος 50m ελεύθερο, Καρρόπουλος Γεώργιος 1ος 50m πρόσθιο κ 2ος 100m πρόσθιο κ 2ος 100m ελεύθερο, Αγαθός Κυριαζής 2ος 200m ύπτιο κ 2ος 100m ύπτιο, Κουτσελίνης Βασίλειος 3ος 200m ελεύθερο κ 3ος 50m ύπτιο


ΟΜΑΔΙΚΑ: 4x50m ελεύθερο 2η θέση με τους Καρρόπουλο Γεώργιο, Κουτσελίνη Βασίλειο, Αγαθό Κυριαζή, Κασανδρινό Αλέξανδρο             4x50m Μ.Ο. 2η θέση με τους Αγαθό Κυριαζή, Κασανδρινό Αλέξανδρο, Καρρόπουλο Γεώργιο, Κουτσελίνη Βασίλειο


ΑΓΟΡΙΑ 12 ΕΤΩΝ


ΑΤΟΜΙΚΑ: Πασά Τζεμάλ 2η θέση 50m πεταλούδα κ 3η θέση 800m ελεύθερο


Επίσης συμμετείχαν και οι παρακάτω αθλητές-τριες βελτιώνοντας τις ατομικές επιδόσεις τους: Βόντζος Κωνσταντίνος, Ζαχαριάς Μίμης, Ζηργάνου Έφη, Κορμπέτη Λήδα, Σκιαθίτη Νεφέλη, Φραγκάκη Παναγιώτα, Ντόβας Ιωάννης, Παπακωνσταντίνου Σεβαστιανός, Παρασκευόπουλος Γεώργιος, Ρεμί Ανδρέας, Τσιρπανλής Νικόλαος