Στην 8η θέση η Αντωνοπούλου στους Βαλκανικούς αγώνες

Την 8η θέση στα κορίτσια σε σύνολο 24 αθλητριών κατέκτησε η αθλήτρια Ιστιοπλοΐας τριγώνου του Ο.Ε.Α.-Ν.Α.Β. Βιολέττα Αντωνοπούλου, στη δεύτερη συνεχόμενη συμμετοχή της σε Βαλκανικούς Αγώνες. Οι 44οι Βαλκανικοί Αγώνες διεξήχθησαν φέτος 2-8 Σεπτεμβρίου 2016…

…στην Παλαιά Φώκαια Αττικής με τη συμμετοχή 65 αθλητών και αθλητριών στη κατηγορία optimist. Στη γενική κατάταξη η αθλήτρια κατέλαβε την 31η θέση ανάμεσα σε αθλητές και αθλήτριες από Σερβία, Μαυροβούνιο, Βουλγαρία, Ρουμανία, Τουρκία και Ελλάδα.
Η ελληνική αποστολή κατέκτησε την πρώτη θέση σε μετάλλια και ο ελληνικός εθνικός ύμνος ακούστηκε 6 φορές.
Το Διοικητικό συμβούλιο του Ο.Ε.Α.-Ν.Α.Β. και τα μέλη του συγχαίρουν την αθλήτρια και τον προπονητή Ιωάννη Περιβολιώτη για την επιτυχία τους και τη μοναδική εκπροσώπηση της Βολιώτικης Ιστιοπλοΐας στους Βαλκανικούς Αγώνες με σκάφη optimist και εύχονται