Βαριά ήττα στη Βέροια για τη Νίκη

Την ήττα με σκορ 91-67 γνώρισε η Νίκη Βόλου στη Βέροια απέναντι στον Φίλιππο για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής.

Η “Βολιώτες” ήταν ανταγωνιστικοί στο πρώτο ημίχρονο με το σκορ να “κλείνει” στην ανάπαυλα στο 42-37, όμως το 3ο δεκάλεπτο ήταν καταστροφικό καθώς δεν η Νίκη δεν βρήκε λύσεις στην επίθεση ενώ και στην άμυνα δέχθηκε εύκολα καλάθια.

Το 68-47 της τρίτης περιόδου όχι μόνο δεν μαζεύτηκε στο τελευταίο δεκάλεπτο αλλά μεγάλωσε ακόμη περισσότερο, κυρίως λόγω “σφυριγμάτων” που εκνεύρισαν παίκτες, προπονητικό τιμ και διοίκηση της Νίκης.

Παρά την πικρή ήττα οι κυανόλευκοι αναγνώρισαν την ανωτερότητα των αντιπάλων τους οποίους ευχαρίστησαν για την φιλοξενία: “Η Διοικούσα Επιτροπή του τμήματος μπάσκετ του Γ.Σ.Β. «Η ΝΙΚΗ», ευχαριστεί τη Διοίκηση του Φίλιππου Βέροιας για τη φιλοξενία”.

Τα δεκάλεπτα

18 – 19, 42 – 37, 68 – 47, 91 – 67

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Πρέκας, Τύμπας): Τοκατλίδης 2, Παπακώστας 7, Τσώλης 8(2), Βλήτσιος 2, Κουτίνας 21(4), Αναγνωστόπουλος 5(1), Διγενής, Τσαβές 4, Γεωργίου 16(3), Παπαζήσης 2, Καφάσης, Λωρίτης.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (Γκίμας): Μόρας, Τόκας Π, Τόκας Α., Βάλλιος 5, Τσιακλάγκανος 14(3), Μαρκόπουλος, Καβαργύρης , Κοθράς 27(4), Παραπούρας 19(4), Σουτζόπουλος 22(2), Καντάρκος 4.