Δεύτερο συνεχόμενο ”διπλό” για τη Δημητριάδα 1-4 την ΑΕ 2002

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Πετρόπουλο που σκόραρε δύο φορές, η Δημητριάδα επιβλήθηκε της ΑΕ 2002 με 1-4 στο γήπεδο του Αγίου Γεωργίου. Στο 24ο λεπτό άνοιξε το σκορ ο Πετρόπουλος με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, για να έρθει ο Μουσαμπελίου στο 26΄να διπλασιάσει τα τέρματα των φιλοξενούμενων. Στην επανάληψη, ο Ταφίλης έγραψε το 0-3 στο 47΄και το τελικό 1-4 διαμόρφωσε ο Πετρόπουλος στο 76΄αφού ο Πότσκα είχε μειώσει σε 1-3 στο 70΄με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

ΑΕ 2002(Παχής): Μητράκος, Σφέτσιος, Μπικοράρος, Σταθόπουλος (48′ Κουβαράς), Κόρμπας, Παρίσης, Τσιοργής, Μ. Φιλίππου, Βέργος, Πότσκα, Γ. Φιλίππου
ΔΗΜΗΤΡΙΑΣ(Βαταμίδης): Γ. Ζαρίφης, Τσακίρης (75′ Μελέτης), Δημουλάς, Μπάφας, Β. Ζαρίφης, Στ. Καρακώστας, Θ. Καρακώστας, Κ. Καρακώστας, Μουσαμπελίου, Ταφίλης (85′ Σαμπάνης), Πετρόπουλος

Ρεπορτάζ: Κων/νος Αγγελόπουλος