Οι κορυφαίοι του 2017 σύμφωνα με την ψηφοφορία του ΠΣΑΤ

Ο ΠΣΑΤ ανακοίνωσε τις υποψήφιες τριάδες μέσα από τα αποτελέσματα της ψηφοφορίας των αθλητικών συντακτών για τους κορυφαίους αθλητές του 2017. Οι κορυφαίοι θα ανακοινωθούν στην ετήσια γιορτή του ΠΣΑΤ στις 22 του μήνα, όπου και θα τιμηθούν.

Τα αποτελέσματα όπως τα ανακοίνωσε ο ΠΣΑΤ:

ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ ΑΘΛΗΤΗΣ 2017: ΑΝΤΕΤΟΚΟΥΜΠΟ Γιάννης (Μπάσκετ), ΠΕΤΡΟΥΝΙΑΣ Λευτέρης (Ενόργανη Γυμναστική), ΦΙΛΙΠΠΙΔΗΣ Κώστας (Στίβος).

ΚΟΡΥΦΑΙΑ ΑΘΛΗΤΡΙΑ 2017: ΚΕΦΑΛΙΔΟΥ Άρτεμις (Σκοποβολή), ΣΑΚΚΑΡΗ Μαρία (Τένις), ΣΤΕΦΑΝΙΔΗ Κατερίνα (Στίβος).

ΚΟΡΥΦΑΙΑ ΟΜΑΔΑ 2017: Εθνική Ομάδα ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ ΜΠΑΣΚΕΤ, Εθνική Ομάδα ΑΝΔΡΩΝ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ, Εθνική Ομάδα ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ.

ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ 2017: ΚΡΙΕΡ Μίτσελ (Στίβος), ΛΟΡΑΝΤΟΣ Τεο (Υδατοσφαίριση), ΡΑΦΤΗΣ Δημήτρης (Ενόργανη Γυμναστική).

ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ ΑΘΛΗΤΗΣ ΜΕ ΑΝΑΠΗΡΙΑ 2017: ΠΟΛΥΧΡΟΝΙΔΗΣ Γρηγόρης (Μπότσια), ΣΕΪΤΗΣ Μιχάλης (Στίβος), ΣΤΕΦΑΝΟΥΔΑΚΗΣ Μανώλης (Στίβος).

ΚΟΡΥΦΑΙΑ ΑΘΛΗΤΡΙΑ ΜΕ ΑΝΑΠΗΡΙΑ 2017: ΚΟΡΟΚΙΔΑ Δήμητρα (Στίβος), ΛΙΑΓΚΟΥ Ανθή (Στίβος), ΣΤΑΜΑΤΟΥΛΑ Μαρία (Στίβος).

ΚΟΡΥΦΑΙΑ ΟΜΑΔΑ ΑΘΛΗΤΩΝ ΜΕ ΑΝΑΠΗΡΙΑ 2017: Εθνική Ομάδα Ανδρών ΓΚΟΛΜΠΟΛ, Εθνική Ομάδα BC1-BC2 ΜΠΟΤΣΙΑ, Εθνική Ομάδα Αντοχής ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ.

Τα υπόλοιπα αποτελέσματα της ψηφοφορίας:

ΑΘΛΗΤΕΣ:
4. Σοφοτάσιος Ανάργυρος (Ταε Κβον Ντο): 2, 5. Μουντζουρογιάννης Παναγιώτης (Στίβος): 1. 6. Παπαδημητρίου Δημήτρης (Ιστιοπλοϊα): 1.

ΑΘΛΗΤΡΙΕΣ:
4. Παπαχρήστου Βούλα (Στίβος): 1, 5. Ρωμαίου Κωνσταντίνα (Στίβος): 1.

ΟΜΑΔΕΣ:
4. Τετραπλό σκιφ ελαφρών βαρών Κωπηλασία: 9, 5. Ολυμπιακός Μπάσκετ: 8, 6. Ολυμπιακός Βόλεϊ: 6, 7. Εθνική Ομάδα Νέων Γυναικών Υδατοσφαίριση: 2, 8. διπλό σκιφ νέων ανδρών Κωπηλασία: 1, 9. Ιππότες Κέρκυρας Μπάσκετ: 1, 10. Πανιώνιος Ποδόσφαιρο: 1, 11. ΠΑΟΚ Ποδόσφαιρο: 1

ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ:
4. Παπαθεοδώρου Ηλίας (Μπάσκετ): 12, 5. Βλάχος Θεόδωρος (Υδατοσφαίριση): 8, 6. Κυτέας Δημήτρης (Στίβος): 3, 7. Βατσακλής Κώστας (πιγκ πογκ): 1, 8. Καρδωνάς Σπύρος (πόλο): 1, 9. Κοντομανώλης Κώστας (κωπηλασία): 1, 10. Λέανδρος Στέφανος (Υδατοσφαίριση): 1, 11. Παράσχος Γιώργος (ποδόσφαιρο): 1, 12. Πομάσκι Γιώργος (Στίβος): 1.

ΑΘΛΗΤΕΣ ΜΕ ΑΝΑΠΗΡΙΑ:
4. Σεβδικάλης Γιάννης (Στίβος): 5, 5. Ντούνης Βασίλης (Ξιφασκία με αμαξίδιο): 2, 6. Τριανταφύλλου Παναγιώτης (Ξιφασκία με αμαξίδιο): 2, 7. Κουτούλιας Χρήστος (Στίβος): 1, 8. Παπαγγελής Νίκος (ποδηλασία): 1.

ΑΘΛΗΤΡΙΕΣ ΜΕ ΑΝΑΠΗΡΙΑ:
4. Ποιμενίδου Δωροθέα (Τοξοβολία): 3, 5. Μαντούδη Ζωή (Στίβος): 1.

ΟΜΑΔΕΣ ΑΘΛΗΤΩΝ ΜΕ ΑΝΑΠΗΡΙΑ:
4. Εθνική Ομάδα Σπάθης, Ξιφασκία με Αμαξίδιο: 8, 5. Εθνική Ομάδα Γυναικών Γκολμπολ: 3.