Βαλωτής και Παπαϊωάνου έφεραν τον Θησέα στην τρίτη θέση

Ο Θησέας σκαρφάλωσε στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα μετά την εκτός έδρας επιτυχία του επί του Άρη με 2-0. Ο Βαλωτής με μακρινό σουτ στο 45΄άνοιξε το σκορ, ενώ οι Αγριώτες διπλασίασαν τα τέρματά τους στο 74ο λεπτό με την ατομική ενέργεια και εύστοχο σουτ του Παπαϊωάνου. Επίσης, πολλές ευκαιρίες χάθηκαν με τους Βαλωτή, Κόκκα και Ισά. Από την πλευρά του ο Άρης ζήτησε πέναλτι στο 65ο λεπτό πως έκανε χέρι ο Ελευθερίου.

ΑΡΗΣ: Κουρίτας, Παλάντζας(80΄Σατραζέμης), Ίμπρα, Μαγιόγλου(46΄Στραβέλας), Γεωργούλας, Τσιαντής, Γκατζούνας, Καψιώτης, Μπαρμπούτας, Τσελεπής(46΄Τσίρος), Ζηρδέλης
ΘΗΣΕΑΣ: Κουτσιρίμπας, Σιδηρόπουλος, Κατσιώτης, Φασούλας, Ελευθερίου, Σούδης(5΄λ.τρ. Κόκκας), Παπαϊωάνου(80΄Ταυρής), Χάνος, Βαλωτής, Λιάρος, Ισά