Europa League: Όλα τα αποτελέσματα

Οι τρεις κυπριακές ομάδες έκαναν το 3/3, η Γκαμπάλα θα βρεθεί στον δρόμο του Παναθηναϊκού μετά το 0-2 επί της Γιαγκελόνια, ενώ και η Μακάμπι νίκησε με το ίδιο σκορ την Ρέικιαβικ στην Ισλανδία και θα βρεθεί απέναντι στον Πανιώνιο. Αποκλεισμός έκπληξη της Γαλατασαράι από την «νεοφώτιστη» Έστερσουντ!

Αναλυτικά τα αποτελέσματα

Γκόριτσα (Σλοβενία)-Πανιώνιος 2-3 (0-2)

Φόλα Ες (Λουξεμβούργο)-Ιντερ Μπακού (Αζερμπαϊτζάν) 4-1 (0-1)

Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)-Ιρτις (Καζακστάν) 2-0 (1-1)

Σκεντέρμπεου (Αλβανία)-Καϊράτ Αλμάτι (Καζακστάν) 2-0 (1-1)

KR Ρέικιαβικ (Ισλανδία)-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ) 0-2 (1-3)

Ελσίνκι (Φινλανδία)-Σκεντίγια (ΠΓΔΜ) 1-1 (1-3)

Μπραν (Νορβηγία)-Ρουζόμπεροκ (Σλοβακία) 0-2 (1-0)

Ντιναμό Μινσκ (Λευκορωσία)-Ραμποτνίτσκι (ΠΓΔΜ) 3-0 (1-1)

Βιντεότον (Ουγγαρία)-Νόμε Κάλιου (Εσθονία) 1-1 (3-0)

Ντιναμό Μπρεστ (Λευκορωσία)-Αλταχ (Αυστρία) 0-3 (1-1)

VPS (Φινλανδία)-Μπρόντμπι (Δανία) 2-1 (0-2)

Σούντουβα (Λιθουανία)-Λιεπάγια (Λετονία) 0-1 (2-0)

Μπότεφ Πλόβντιβ (Βουλγαρία)-Μπεϊτάρ Ιερουσαλήμ (Ισραήλ) 4-0 (1-1)

Οντς (Νορβηγία)-Βαντούζ (Λιχτενστάιν) 1-0 (1-0)

Γαλατασαράι (Τουρκία)-Όστερσουντ (Σουηδία) 1-1 (0-2)

Γιαγκελόνια (Πολωνία)-Γκαμπάλα (Αζερμπαϊτζάν) 0-2 (1-1)

Λεχ Πόζναν (Πολωνία)-Χαούγκεσουντ (Νορβηγία) 2-0 (2-3)

Ζάρια Μπάλτι (Μολδαβία)-Απόλλων (Κύπρος) 1-2 (0-3)

Ουτρέχτη (Ολλανδία)-Βαλέτα (Μάλτα) 3-1 (0-0)

Ζιρά (Αζερμπαϊτζάν)-Αστρα (Ρουμανία) 0-0 (1-3)

ΑΕ Λεμεσού (Κύπρος)-Προγκρές (Λουξεμβούργο) 2-1 (1-0)

Τράκου (Λιθουανία)-Νόρκεπινγκ (Σουηδία)* 2-1 (1-2)

Λίνγκμπι (Δανία)-Σλόβαν Μπρατισλάβας (Σλοβακία) 2-1 (1-0)

Μπνέι Γεχούντα (Ισραήλ)-Τρέντσιν (Σλοβακία) 2-0 (1-1)

Μλάντοστ (Μαυροβούνιο)-Στουρμ (Αυστρία) 0-3 (1-0)

Λέφσκι Σόφιας (Βουλγαρία)-Χάιντουκ (Κροατία) 1-2 (0-1)

Λουκέρνη (Ελβετία)-Οσιεκ (Κροατία) 2-1 (0-2)

Σιρόκι (Βοσνία/Ερζεγοβίνη)-Αμπερντίν (Σκωτία) 0-2 (1-1)

ΑΕΚ Λάρνακας (Κύπρος)-Κορκ (Ιρλανδία) 1-0 (1-0)

ΑΙΚ Στοκχόλμης (Σουηδία)-Ζελέζνιτσαρ (Βοσνία/Ερζεγοβίνη) 2-0 (0-0)

Μίντιλαντ (Δανία)-Φερεντσβάρος (Ουγγαρία) 3-1 (4-2)

Μλάντα Μπόλεσλαβ (Τσεχία)-Σάμροκ Ρόβερς (Ιρλανδία) 2-0 (3-2)

Ντομζάλε (Σλοβενία)-Βαλούρ (Ισλανδία) 3-2 (2-1)

* Προκρίθηκε η Τράκου με 5-3 στα πέναλτι (κ.δ. και παράταση 2-1).