Με πέντε γκολ ο Πρωτεσίλαος συνέτριψε την ΕΜΑ

Άλλο ένα τρίποντο για τον Πρωτεσίλαο που συνεχίζει την εξαιρετική του πορεία στον 2ο όμιλο της Α΄ ΕΠΣΘ, αφού επιβλήθηκε επί της ΕΜΑ με τους Γ. Παναγιώτου και Μαρικλέν να πετυχαίνουν από δύο γκολ. Στο 35ο λεπτό ο Γ. Παναγιώτου εκτέλεσε φάουλ, ο Καπαλίκας απέκρουσε και στην επαναφορά ο Μαρικλέν με πλασέ έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα. Οι φιλοξενούμενοι…

…ισοφάρισαν στο 41΄με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ζαγκαβιέρου. Όμως, δύο λεπτά αργότερα ο Γ. Παναγιώτου με φάουλ έβαλε και πάλι την ομάδα του μπροστά. Στην επανάληψη, ο Κ. Κόρκος με σουτ έξω από την περιοχή έκανε τρία τα τέρματα του Πρωτεσίαλου στο 50΄. Ενώ επτά λεπτά αργότερα ο Γ. Παναγιώτου πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα και στο 68΄ο Μαρικλέν με σουτ έξω από την περιοχή διαμόρφωσε το τελικό 5-1.

ΠΡΩΤΕΣΙΛΑΟΣ(Ανδρωνάς): Τίτας, Χασιώτης, Ακριβός (58′ Θ. Κόρκος), Σαμουρδάνης, Κραβαρίτης (64′ Τσουβαλιάς), Κ. Κόρκος, Σιαμανίκος, Μιχόπουλος, Χρ. Παναγιώτου. Γ. Παναγιώτου (70′ Ν. Κόρκος), Μαρικλέν
ΕΜΑ(Αναγνώστου): Καπαλίκας, Σκοτεινός, Ζιουλής (61′ Μελετιάδης), Παπανίκος, Μπούσης, Ζαγκαβιέρος (50′ Θ. Βαλκανιώτης), Χορταργιάς, Παπαδάκης, Ρομάριο, Ρεφουγιάτι, Καπέσιος (60′ Κουφαλιδάκης)

Ρεπορτάζ: Κων/νος Αγγελόπουλος