Με το ”διπλό” απέδρασε η Αγχίαλος από το Αχίλλειο

Νίκη με ανατροπή για την Αγχίαλο και μάλιστα στην έδρα του Αχιλλέα . Η ομάδα του κ. Πλατανιά προηγήθηκε στο 22΄με τον Σγατζή με σουτ έξω από την περιοχή. Όμως οι γηπεδούχοι κατάφεραν να κάνουν το 2-1. Στο 50΄ ο Πλαστάρας νίκησε τον Σοφιανό από την άσπρη βούλα ισοφαρίζοντας και πέντε λεπτά αργότερα ο Καλτσάς έβαλε μπροστά την ομάδα του.
Οι Αγχιαλίτες…

…δεν είχαν πει όμως την τελευταία τους λέξη. Μέσα σε τέσσερα λεπτά έβαλε άλλα δύο γκολ. Στο 70΄ο Τσιάρας με πλασέ έκανε το 2-2 και το τελικό 2-3 διαμόρφωσε ο Σγατζής που πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.
ΑΧΙΛΛΕΑΣ: Μακρής, Γ. Παναγιώτου, Αργυρίου (40′ Καλτσάς), Πλασταράς, Διαμαντής, Στέκας, Τσεκούρας, Μαλλιαρός, Γουργιώτης (60′ Νιφορόπουλος), Μαρμαγκιόλης (80′ Τσουκάρας), Πίνας
ΑΓΧΙΑΛΟΣ(Πλατανιάς): Σοφιανός, Ρούλης, Μαυρόπουλος, Στεργίου, Τσαρδακάς, Γιαννούχος (60′ Φούκης), Σγατζής (78′ Αγγελαδάκης), Στατήρας, Καραγιώργος (61′ Τσέλιος), Τσακόγιας, Τσιάρας