Σπουδαία νίκη του ΑΣ Βόλος 2004 με ανατροπή

Σπουδαία νίκη πέτυχε ο Α.Σ. Βόλος 2004 επί των Τρικάλων 2011 για την 4η αγωνιστική της Α’ Εθνικής κατηγορίας ποδοσφαίρου των γυναικών. Το βολιώτικο συγκρότημα επιβλήθηκε με 2-1, παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ.

Οι φιλοξενούμενες μπήκαν πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 8ο λεπτό με πλασέ της Ευθυμίου. Ήλεγχαν στο πρώτο μέρος το παιχνίδι και κατάφεραν να πάνε στα αποδυτήρια προηγούμενες με 0-1.
Όμως η εικόνα του παιχνιδιού άλλαξε στο δεύτερο ημίχρονο με την είσοδο στον αγωνιστικό χώρο της Δημητριάδη και της Γουγούση. Και οι δύο αγωνίστηκαν για πρώτη φορά φέτος και βοήθησαν πολύ με την εμπειρία τους.
Ο Α.Σ. Βόλος 2004 ισοφάρισε στο 75′ ισοφάρισε μετά από φάουλ της Γρηγοριάδη και κεφαλιά της Σύρμου, ενώ στο 91′ η Γρηγοριάδη ήταν αυτή που έγραψε το τελικό 2-1 με μακρινό σουτ, χαρίζοντας την πολύτιμη νίκη στην ομάδα της.
ΒΟΛΟΣ 2004: Χατζηλαζάρου, Λεονταρίτη, Σταμοπούλου, Αβντόλι, Σύρμου, Νικοπούλου, Γάτσιου, Πούλιου (46′ Γουγούση), Ανδρέου, Γρηγοριάδη, Πάσχου (46′ Δημητριάδη).
ΤΡΙΚΑΛΑ 2011: Χαρακοπούλου, Τροχούτσου (70′ Λουλέ), Ντόκου, Ευθυμίου, Βαΐτση, Λάσκου, Τζιώρα, Παναγιωτίδη (46′ Γιαννούλα), Μπαρμπόσα, Έιερς, Τσιούνη.