Αποτυχημένη έξοδος στο Μεσολόγγι για τον ΑΣ Βόλος 2004

Την ήττα με 3-0 από το Μεσολόγγι εκτός έδρας γνώρισε ο Α.Σ. «Βόλος 2004» για την 7η αγωνιστική της Α’ Εθνικής κατηγορίας των Γυναικών. Όπως στο προηγούμενο παιχνίδι με τον Ατρόμητο στο Βόλο, έτσι και στο ματς με το Μεσολόγγι, οι Βολιώτισσες δέχθηκαν νωρίς γκολ. Μόλις στο 2′ η Πούλιου έγραψε το 1-0 για τις γηπεδούχες.

Το 1-0 ήταν και το σκορ του ημιχρόνου, με τις «ερυθρόλευκες» να μην καταφέρνουν να αντιδράσουν. Το Μεσολόγγι πέτυχε και δεύτερο τέρμα στα πρώτα λεπτά της επανάληψης και συγκεκριμένα στο 50′ με την Μαρκουτσά. Το 3-0 σημειώθηκε στο 66′ από την Καπνίση.

ΒΟΛΟΣ 2004: Χατζηλαζάρου, Λεονταρίτη, Σταμοπούλου (70′ Βαϊνοπούλου), Αβντόλι, Νικοπούλου, Πούλιου (80′ Γεωργολοπούλου), Γάτσιου, Δημητριάδη, Ανδρέου, Γρηγοριάδη, Πάσχου (60′ Νικάκη).