”Διπλό” παραμονής για τον Άθλο 1-2 την ΕΜΑ

Νίκη παραμονή για τον Άθλο που πέρασε νικηφόρα από τις Μικροθήβες αν και έμεινε πίσω στο σκορ.
Ο Ρεφουγιάτι στο 10ο λεπτό άνοιξε το σκορ με πλασέ μετά από σέντρα του Παπανίκου. Ενώ οι φιλοξενούμενοι απάντησαν έξι λεπτά αργότερα με τον Χρισοστομίδη μετά από πάσα του Νικολάου που ισοφάρισε. Το τελικό 1-2 διαμόρφωσε ο Καραδήμας με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή στο 79΄.
Η ΕΜΑ αγωνίζονταν με δέκα παίκτες σε όλη τη διάρκεια του δεύτερου ημιχρόνου αφού ο Παπαδάκης δέχθηκε δεύτερη κίτρινη κάρτα από τον διαιτητή κ. Κώστα.

ΕΜΑ(Αναγνώστου): Καπαλίκας, Παπανίκος, Σκοτεινός, Βέτσικας, Ρομάριο, Μπούσης(60΄Κουφαλιδάκης), Χορταριάς, Παπαδάκης, Καπέσιος(50΄Ζαγκαβιέρος), Ζγιούλης, Ρεφουγιάτι
ΑΘΛΟΣ(Επίσκοπος): Γκόγκος, Μπέης, Ξινός(66΄Επίσκοπος), Δημόπουλος, Κουτρογιάννης, Καραδήμας, Δήμας, Νικολάου(82΄Κοντοβάς), Χρισοστομίδης, Φωτιάδης(89΄Σχουλής), Καμπουρίδης

Ρεπορτάζ: Κων/νος Αγγελόπουλος