Άλμα παραμονής από την Αγριά B.C, 69-62 τον Φοίβο

Μεγάλη νίκη και ταυτόχρονα τεράστιο άλμα για την παραμονή της στην Α1 ΕΣΚΑΘ, έκανε η Αγριά B.C, κερδίζοντας στο κλειστό Βάκης Παρασκευόπουλος μετά από συναρπαστικό αγώνα με 69-62 τον Φοίβο Λάρισας.

Το ματς ήταν ντέρμπι σε όλη του τη διάρκεια με τους δύο αντιπάλους να συμβαδίζουν στο σκορ στη μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης. Οι γηπεδούχοι, στην Τρίτη περίοδο, αν και βρέθηκαν να χάνουν με 42-50, βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα και όχι μόνο μείωσαν τη διαφορά, αλλά με αντεπίθεση διαρκείας και με σωστές επιλογές στα τελευταία καθοριστικά λεπτά έφτασαν στον θρίαμβο.

Η Αγριά B.C που είχε και τη συμπαράσταση των φιλάθλων της, έκανε τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη της στο πρωτάθλημα και δείχνει πως βρίσκεται σε ανοδική τροχιά

Δεκάλεπτα: 23-23, 38-40, 52-54, 69-62

ΑΓΡΙΑ B.C (Κατσαλής):Καζεπίδης 10 (2), Καραμανλής 14, Τσιβγιούρας 2, Ξυπνητός 1, Φιλίππου, Διακομής 10 (1), Κοψιαλής 7 (1), Θεοδώρου 4 (1), Καλιτζέος 7, Γαλάτης 2, Μητρουλάς 8 (2), Σκουμής, Θεοχάρης 6 (1).

ΦΟΙΒΟΣ(Αντωνόπουλος): Καραγιάννης 5 (1), Τουρναβίτης 9, Καλτσουνάς 3, Κρικώνης 21 (3), Φαρμάκης  Β., Φαρμάκης Α., Δραγατογιάννης 12, Κουρής 6, Γουμενόπουλος 3, Τριανταφυλλίδης 5, Κουραμάς