Ξέσπασε στον Ιωνικό (61-81) η Νίκη

Στα νικηφόρα αποτελέσματα επέστρεψε η Νίκη Βόλου, επικρατώντας με 61 – 81 του Ιωνικού, για την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος μπάσκετ της Γ’ Εθνικής.

Το συγκρότημα του Λάμπρου Πρέκα πάτησε “γκάζι” στο 3ο δεκάλεπτο όταν και το 36-42 του πρώτου ημιχρόνου το έκανε 46-68 και με σωστή διαχείριση πήρε εύκολα το ροζ φύλλο αγώνα με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται στο 61-81.

Η Διοικούσα Επιτροπή του τμήματος μπάσκετ του Γ.Σ.Β. «Η ΝΙΚΗ», συνεχάρη το προπονητικό team και τους παίκτες που μπόρεσαν να αντιστρέψουν το αρνητικό κλίμα, μετά την τελευταία ήττα από τον Πρωτέα Γρεβενών και να νικήσουν την ομάδα του Ιωνικού, σε μια δύσκολη έδρα και μια ομάδα με νεανικό σύνολο.

Επίσης, η Δ.Ε. συνεχάρη την διαιτησία κι ευχαρίστησε την ομάδα του Ιωνικού για την φιλοξενία.