Ο ΝΟΒ-Α στα Νικητήρια 2018

Το περασμένο Σαββατοκύριακο (20-21/1/2018) πραγματοποιήθηκαν στο Κολυμβητήριο της Νέας Ιωνίας  οι Κολυμβητικοί Αγώνες για  προαγωνιστικές  κατηγορίες  «ΝΙΚΗΤΗΡΙΑ 2018» με  συμμετοχή  23 ομάδων  απ’ όλη την Ελλάδα, με σύνολο αθλητών 600.

Ο Ν.Ο.Β.-Α. συμμετείχε με 58 αθλητές-τριες κατακτώντας 27 μετάλλια ( 7 χρυσά-8 ασημένια-12 χάλκινα)

Αναλυτικά συμμετείχαν:

Κορίτσια 9 ετών: Τζώρτζη Όλγα 1η 50μ ελεύθερο, 2η 50μ πεταλούδα, Γεροβασίλη Άννα, Θάνου Ελένη, Λαθουρά Ελένη, Τριανταφύλλου Αλεξάνδρα

Αγόρια 9 ετών: Τσούνης Ταξιάρχης 2ος 50μ πεταλούδα, 2ος 50μ ελεύθερο, Καπότσης Λευτέρης  3ος 50μ ελεύθερο, Γρηγορίου Ιωάννης, Διαμαντίδης Ιπποκράτης, Καλαούζης Βαλής, Κατοίκος  Γεώργιος, Παπαγιάννης Δημήτριος, Φρυδάς Παντελής

Κορίτσια 10 ετών: Νικάκη Ζωή 2η 100μ πρόσθιο, Σκιαθίτη Νεφέλη 3η  50μ πρόσθιο, Παγώνη Δήμητρα 3η 200μ ελεύθερο,  Βαλατσού Ευαγγελία, Νιζάμη Μελίνα, Σκαλίδη Μιράντα, Ζηργάνου  Έφη, Βολιώτη Ευτυχία, Σερετίδη Αναστασία, Φραγκάκη Νάγια

Αγόρια 10 ετών: Μπασέκης Αλέξανδρος 1ος 50μ ελεύθερο, 3ος 100μ ελεύθερο, Σδρόλιας Ευρυπίδης  3ος 200μ μικτή ατομική, Τουλούδης Ιωάννης  3ος 100μ πρόσθιο, Ζεμπίλας Δημήτριος, Καρανίκας Αθανάσιος, Κομνηνός Περικλής, Παπακωνσταντίνου Σεβαστιανός, Σκραπάλλι  Άγγελος, Σταματάς Ορφέας, Ντόβας Ιωάννης, Ρεμί Ανδρέας, Τσιρπανλής Νίκος, Αναγνώστου Απόστολος

Κορίτσια 11 ετών: Αποστολάκη Αθανασία, Αγγελάκη Βικτώρια, Νικάκη Βασιλική, Πίσπα Νινέττα, Κορωναίου Αναστασία, Χαδίνη Μαρία

Αγόρια 11 ετών: Λαθουράς Γεώργιος 1ος 200μ ελεύθερο, 1ος 400μ ελεύθερο, Τριανταφυλλίδης Στέφανος 2ος 100μ ελεύθερο, 2ος 200μ ελεύθερο, 2ος 100μ πεταλούδα, Τακτικός Άγγελος 3ος 200μ πρόσθιο, Κατοίκος Ιωάννης, Τσούνης Γεώργιος, Καλόγηρος Δημήτριος, Σφέτσας Δημήτριος

Κορίτσια 12 ετών: Βαϊτση Ελένη, Ζεμπίλα Μαρίνη, Τιλελή Δήμητρα, Καραγιάννη Ιφιγένεια

Αγόρια 12 ετών: Καρρόπουλος Γεώργιος 1ος 100μ ελεύθερο, 1ος 200μ μικτή ατομική, 3ος 50μ πρόσθιο, Κασανδρινός Αλέξανδρος 1ος 50μ ελεύθερο, 2ος 400μ ελεύθερο, 3ος 100μ ύπτιο, Αγαθός Κυριαζής, Κουτσελίνης Βασίλειος, Λιθαδιώτης Δημήτριος

Σκυτάλες:

4x50m ελεύθερο mixed 9-10 ετών 3η θέση

Μπασέκης Αλέξανδρος, Νικάκη Ζωή, Τζώρτζη Όλγα, Σδρόλιας Ευρυπίδης

4x50m ελεύθερο mixed 11-12 ετών 3η θέση

Καρρόπουλος Γεώργιος, Βαϊτση Ελένη, Τιλελή Δήμητρα, Κασανδρινός Αλέξανδρος

4x50m μικτή ομαδική mixed 9-10 ετών 3η θέση

Μπασέκης Αλέξανδρος, Τουλούδης Ιωάννης, Τζώρτζη Όλγα, Παγώνη Δήμητρα

Στην αγωνιστική κατηγορία συμμετείχαν 25 ομάδες απ’όλη την Ελλάδα με σύνολο αθλητών 200, Ο Ν.Ο.Β.-Α. συμμετείχε με 14 αθλητές-τριες.

Αναλυτικά:

Γεωργιάδου Ιωάννα 1η 100μ πρόσθιο γυναικών, 1η 100μ ελεύθερο γυναικών

Τσαρτσάλης Χρήστος 2ος 50μ πεταλούδα ανδρών

Καλαποδάς Νικόλαος 1ος 50μ ύπτιο ανδρών, 1ος 100μ ύπτιο ανδρών, 1ος 50μ ελεύθερο ανδρών

Σάμιος Βασίλειος 2ος 100μ ελεύθερο ανδρών, 3ος 50μ ελεύθερο ανδρών, 3ος 50μ πεταλούδα ανδρών

Ζιζάνη Μαριτίνη 2η 50μ ύπτιο νεανίδων, 3η 100μ ελεύθερο νεανίδων

Βλάχου Αγάθη 1η 50μ πεταλούδα κορασίδων, 1η 200μ πεταλούδα κορασίδων, 2η 100μ πεταλούδα κορασίδων

Τριανταφυλλίδη Μαρίνα 1η 800μ ελεύθερο κορασίδων, 1η 1500μ ελεύθερο κορασίδων

Αποστολάκη Έρικα 2η 400μ ελεύθερο παγκορασίδων Α, 2η 800μ ελεύθερο παγκορασίδων Α, 3η 100μ ελεύθερο παγκορασίδων Α

Τριανταφυλλίδη Παρασκευή 1η 50μ ελεύθερο παγκορασίδων Α, 1η 100μ ελεύθερο παγκορασίδων Α, 1η 50μ πεταλούδα παγκορασίδων Α

Χαρίση Ιωάννα

Χρονοπούλου Μαίρη

Κοσκινιώτης Ραφαήλ

Σακαρίκου Έφη

Πασά Τζεμάλ 1ος 50μ πεταλούδα παμπαίδων Β, 3ος 100μ πεταλούδα παμπαίδων Β

Σκυτάλες: 4x50m μικτή ομαδική mixed 1η θέση με τους: Καλαποδά Νικόλαο, Τσαρτσάλη Χρήστο, Βλάχου Αγάθη, Τριανταφυλλίδη Παρασκευή

Η  Πρόεδρος και τα μέλη του Δ.Σ. του ΝΟΒ-Α, συγχαίρουν τους μικρούς κολυμβητές για τις επιδόσεις και τις επιτυχίες τους,  τους προπονητές τους και την εφορεία κολύμβησης και τους εύχονται καλή συνέχεια.

Δελτίο Τύπου ΝΟΒ-Α