Επικράτησε στην έδρα του… χτίζει σερί ο Πύρασος

Τέταρτη συνεχόμενη νίκη για την ομάδα του Πυράσου, που επιβλήθηκε στην έδρα του επί της Σκιάθου με 1-0. Ένα λεπτό πριν τη λήξη του ημιχρόνου, σημειώθηκε το νικητήριο γκολ για τους γηπεδούχους. Επηρεάστηκε από το χρονικό σημείο στο οποίο δέχθηκε το τέρμα η ομάδα της Σκιάθου, με τα πολλά νέα πρόσωπα, που πλέον αλλάζει στόχους.

Ο πολύ κακός αγωνιστικός χώρος επηρέασε τις προσπάθειες όλων των ποδοσφαιριστών, ωστόσο οι γηπεδούχοι είχαν ακόμα μια – δυο καλές στιγμές στις οποίες έφτασαν κοντά στο γκολ, αλλά τελικά δεν τα κατάφεραν.
ΠΥΡΑΣΟΣ: Τσιλίγκος, Στεργίου, Γιοβάνης, Γκίνης, Τσορμπαντζής, Δ. Τσάμης, Ζαχαράκης, Μπαρμπούτας, Σιώμος, Κατής, Δαμάσκος (74′ Γ. Τσάμης)
ΣΚΙΑΘΟΣ: Νικολαΐδης, Δ. Γκιαουράκης, Νασιάκος, Τουρναβίτης, Γραββάνης, Μπρέγκου, Τάσσος (78′ Τσικούνας), Γ. Γκιαουράκης (46′ Χρυσάνθης), Χισάι, Φιλιππούλης (76′ Αλ. Τζελάι), Σιδηρόπουλος (80′ Τσάκα).