Νέα ήττα για τον Α.Σ. Βόλος 2004 με 4-0 από τις Ελπίδες Καρδίτσας

Ούτε στο παιχνίδι με τις Ελπίδες Καρδίτσας δεν μπόρεσε να αποσπάσει το θετικό αποτέλεσμα ο Α.Σ. Βόλος 2004. Οι «ερυθρολευκες» ηττήθηκαν με 4-0 στο γήπεδο των Σοφάδων για την 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Αυτή ήταν η πέμπτη συνεχόμενη ήττα για το βολιώτικο συγκρότημα, το οποίο ισοβαθμεί στην 9η θέση με το Μεσολόγγι έχοντας 9 βαθμούς.

Το έργο της βολιώτικης ομάδας ήταν εξ αρχής δύσκολο μια και οι γηπεδούχες έχουν δυνατό σύνολο που δεν βρίσκεται τυχαία στην κορυφή μαζί με τον ΠΑΟΚ. Στο ημίχρονο το σκορ ήταν 1-0, ενώ στην επανάληψη οι Ελπίδες πέτυχαν τρία ακόμη τέρματα. Χατ τρικ σημείωσε η Γιαμαλή, ενώ σκόραρε και η Μπετανκούρ.

ΒΟΛΟΣ 2004: Χατζηλαζάρου, Νικάκη (83’ Πάσχου), Βαϊνοπούλου, Αβντόλι, Σύρμου, Νικοπούλου, Γάτσιου, Δημητριάδη, Ανδρέου, Γρηγοριάδη (46’ λ.τρ. Γεωργολοπούλου), Πούλιου.