Με Κουτίνα “on fire” η Νίκη πέρασε (69-74) από την Πτολεμαΐδα

Ξεπερνώντας «αναίμακτα» το μουδιασμένο πρώτο δεκάλεπτο κι έχοντας τον Κουτίνα “on fire”, η Νίκη πέρασε και από την Πτολεμαΐδα κερδίζοντας τον τοπικό Αρίωνα 74-69.

Οι κυανόλευκοι βρέθηκαν πίσω στο πρώτο δεκάλεπτο με 9 πόντους, μείωσαν στη λήξη του ημιχρόνου στους 3, προσπέρασαν στην 3η περίοδο με δύο (55-57) και εδραίωσαν τη νίκη τους στο τελευταίο δεκάλεπτο, διαμορφώνοντας το τελικό 69-74.

Εκτός του Σάκη Κουτίνα που πέτυχε 28 πόντους με τρία τρίποντα, ο Παπακώστας με 17 (1) και ο Γεωργίου με 14 (2), ήταν άξιοι συμπαραστάτες, ενώ αμυντικά η ομάδα λειτούργησε, με εξαίρεση το πρώτο δεκάλεπτο, ιδανικά.

Η Διοικούσα Επιτροπή του τμήματος μπάσκετ του Γ.Σ.Β. «Η ΝΙΚΗ», συνεχάρη την ομάδα για τη νίκη, ευχήθηκε περαστικά στον παίκτη της Πτολεμαΐδας Οδυσσέα Σαρρή, για τον τραυματισμό του στο πρόσωπο καθώς και γρήγορη επάνοδο στους αγώνες, ενώ αφιέρωσε  αυτή τη νίκη στην αγαπημένη μας Παρασκευούλα που έφυγε για τη γειτονιά των αγγέλων. Παράλληλα η διοίκηση εξέφρασε τα συλλυπητήριά της  στους οικείους της.