Ξηροφώτος: «Πετάξαμε ένα ημίχρονο»

Στα δύο πρόσωπα της ομάδας του στάθηκε ο Στέφανος Ξηροφώτος στις δηλώσεις του μετά το τέλος της αναμέτρησης με τον Αμβρυσσέα Διστόμου, που έληξε ισόπαλος χωρίς τέρματα. Ο τεχνικός της Νίκης υποστήριξε πως βάσει της εικόνας και των ευκαιριών του δευτέρου ημιχρόνου δικαιούταν το τρίποντο και γι’ αυτόν τον λόγο τους έμεινε μία πικρία.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Στέφανου Ξηροφώτου:

«Στο σημερινό (17/02) ματς η ομάδα μας είχε δύο πρόσωπα. Ένα πολύ κακό στο α’ ημίχρονο, στην ουσία πετάξαμε ένα ημίχρονο, και ένα πολύ καλό πρόσωπο στο β’ μέρος. Ιδιαίτερα μετά το 60’ ήταν το διάστημα όπου πιστεύω ότι δικαιούμασταν ξεκάθαρα ένα γκολ. Από εκεί και πέρα δεν μπήκε η μπάλα μέσα, έληξε το παιχνίδι 0-0 και μένουμε με την πικρία ειδικά στο τέλος είχαμε τρεις-τέσσερις ευκαιρίες ξεκάθαρες και δεν μπορέσαμε να τελειώσουμε τις φάσεις. Επίσης ενήργησε πολύ καλά και ο αντίπαλος τερματοφύλακας, που αποσόβησε ένα-δύο σίγουρα γκολ.

Αυτή ήταν η εικόνα του παιχνιδιού. Καλή συνέχεια στον Αμβρυσσέα κι εμείς συνεχίζουμε».