Η κλήρωση για τους Εφήβους της Αργούς στη Β’ φάση του Πανελληνίου

Ανακοινώθηκε σήμερα  από την  ελληνική ομοσπονδία πετοσφαίρισης,  ο καθορισμός των ομίλων και το πρόγραμμα των αγώνων της β΄φάσης του πανελληνίου πρωταθλήματος  βόλεϊ  εφήβων, που θα διεξαχθεί την επόμενη εβδομάδα από 8 έως 11 Μαρτίου.
Στον α΄όμιλο του Βορρά ο ΑΣ ΑΡΓΩ ΒΟΛΟΥ, με πολύ δύσκολους αντιπάλους τον ΗΡΑΚΛΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ, τον ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗ ΣΚΥΔΡΑΣ και τον ΑΟ ΠΡΕΒΕΖΑΣ. Απομένει εντός των ημερών ο καθορισμός  από την ΕΟΠΕ, των δύο πόλεων που θα φιλοξενήσουν τη διοργάνωση.
Για  την ΑΡΓΩ ΒΟΛΟΥ  η συμμετοχή σ΄αυτή την διοργάνωση, όπου συμμετέχουν οι 16 καλύτερες ομάδες της ελληνικής επικράτειας, με κορυφαία ονόματα του χώρου (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ, ΗΡΑΚΛΗΣ, ΠΗΓΑΣΟΣ), αποτελεί μια από τις σημαντικότερες επιτυχίες της  και ιδιαίτερη τιμή γι αυτήν.
Αναλυτικά το πρόγραμμα των τεσσάρων ομίλων της β’ φάσης του πανελλήνιου πρωταθλήματος βόλεϊ  εφήβων.
A’ όμιλος
Πέμπτη 8 Μαρτίου – 1η αγωνιστική
Αργώ Βόλου – ΦΕΣ Αριστοτέλης
ΑΟ Πρέβεζας – Ηρακλής Πετ. 2015
Παρασκευή 9 Μαρτίου – 2η αγωνιστική
ΑΟ Πρέβεζας – Αργώ Βόλου
Ηρακλής Πετ. 2015 – ΦΕΣ Αριστοτέλης
Σάββατο 10 Μαρτίου – 3η αγωνιστική
ΦΕΣ Αριστοτέλης – ΑΟ Πρέβεζας
Αργώ Βόλου – Ηρακλής Πετ. 2015
Β’ όμιλος
Πέμπτη 8 Μαρτίου – 1η αγωνιστική
ΑΣΑ Έβρος – ΣΠΑ Καρδίτσας
Πήγασος Πολίχνης – ΠΑΣ Ίκαρος
Παρασκευή 9 Μαρτίου – 2η αγωνιστική
Πήγασος Πολίχνης – ΑΣΑ Έβρος
ΠΑΣ Ίκαρος – ΣΠΑ Καρδίτσας
Σάββατο 10 Μαρτίου – 3η αγωνιστική
ΣΠΑ Καρδίτσας – Πήγασος Πολίχνης
ΑΣΑ Έβρος – ΠΑΣ Ίκαρος
Γ΄όμιλος
Πέμπτη 8 Μαρτίου – 1η αγωνιστική
Ολυμπιακός – Παμβοχαϊκός
ΣΦΠ Χανίων – Παναθηναϊκός
Παρασκευή 9 Μαρτίου – 2η αγωνιστική
ΣΦΠ Χανίων – Ολυμπιακός
Παναθηναϊκός – Παμβοχαϊκός
Σάββατο 10 Μαρτίου – 3η αγωνιστική
Παμβοχαϊκός – ΣΦΠ Χανίων
Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός
Δ’ όμιλος
Πέμπτη 8 Μαρτίου – 1η αγωνιστική
Πανερυθραϊκός – Πρωταθλητής Ζ’ Περιφέρειας
ΑΕΠ Ολυμπιάς – ΑΟΝΣ Μίλων
Παρασκευή 9 Μαρτίου – 2η αγωνιστική
ΑΕΠ Ολυμπιάς – Πανερυθραϊκός
ΑΟΝΣ Μίλων – Πρωταθλητής Ζ’ Περιφέρειας
Σάββατο 10 Μαρτίου – 3η αγωνιστική
Πρωταθλητής Ζ’ Περιφέρειας – ΑΕΠ Ολυμπιάς
Πανερυθραϊκός – ΑΟΝΣ Μίλων