Πολύτιμο τρίποντο για τον ΑΟ Σελλάνων

Ένα πολύτιμο τρίποντο πανηγύρισε ο ΑΟ Σελλάνων, ο οποίος νίκησε άγχος και Αστέρα Ιτέας με σκορ 1-0 και πλέον κρατά την τύχη στα χέρια του όσον αφορά την υπόθεση παραμονή.

Πρώτη καλή στιγμή της αναμέτρησης στο 4ο λεπτό με τον Αλεξίου να σουτάρει, χωρίς να ανησυχεί τον Κουτσόπουλο.

Τρία λεπτά αργότερα ο Αντωνίου έπιασε ωραίο σουτ εκτός περιοχής και ανάγκασε τον Κουτσόπουλο σε μια δύσκολη επέμβαση.

Οι φιλοξενούμενοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία στο 20ο λεπτό να ανοίξουν το σκορ, όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ οι παίκτες του Αστέρα δεν κατάφεραν να σπρώξουν την μπάλα στα δίχτυα.

Στο 25′ ο ΑΟ Σελλάνων απείλησε για πρώτη φορά με τον Μπαλαμπάνο να σουτάρει και την μπάλα να καταλήγει κόρνερ.

Στο 30ο λεπτό η ομάδα του Προαστίου κέρδισε πέναλτι για χέρι εντός περιοχής μετά από σουτ του Μπαλαμπάνου. Ο Κοντός ανέλαβε την εκτέλεση και άνοιξε το σκορ.

Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με τον ΑΟ Σελλάνων να έχει πάρει την πρωτοβουλία των κινήσεων μετά το εικοσάλεπτο και να πηγαίνει προηγούμενος στα αποδυτήρια με 1-0 χάρη στην εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κοντού.

Στο 55′ ο Τζάνης μπήκε στην περιοχή, έδωσε στον Κοντό, ο οποίος δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός έπεσε με τους γηπεδούχους να προσπαθούν να κρατήσουν το προβάδισμα και τους φιλοξενούμενους να μην μπορούν να απειλήσουν ουσιαστικά την εστία του Κουτσόπουλου.

Στο 71ο λεπτό μετά από εκτέλεση φάουλ του Υφαντή ο Χάδιαρης έπιασε ένα εντυπωσιακό ανάποδο σουτ, αναγκάζοντας τον Πάπο σε μια δύσκολη επέμβαση.

Στα εναπομείναντα λεπτά δεν άλλαξε κάτι και η ομάδα του Προαστίου πανηγύρισε ένα τρίποντο-χρυσάφι.