Φυσιολογική ήττα για τον Κένταυρο Αγριάς από τα Βριλήσσια

Την ήττα γνώρισε φυσιολογικά η ανδρική ομάδα Χάντμπολ του Κενταύρου Αγριάς, στον  αγώνα που έγινε στο κλειστό του ΕΑΚ Βόλου, απέναντι στην ομάδα των Βριλησσίων, με σκορ 18 – 31. Ο αγώνας ήταν στα πλαίσια της 19ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α2 εθνικής κατηγορίας και η ομάδα της Αγριάς κατέβηκε στον αγωνιστικό χώρο με πολλές απουσίες (Μακρής, Μιχαηλίδης, Σαμαράς), απέναντι σε μία ομάδα που ήθελε την νίκη προκειμένου να παραμείνει στη τροχιά των play – off ανόδου.

Η ομάδα των Βριλησσίων μπήκε δυνατά στον αγωνιστικό χώρο, εκμεταλλευόμενη και την επιθετική δυστοκία των παικτών του Κενταύρου στα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού. Ο Κένταυρος κατάφερε να πλησιάσει στο σκορ στο 25ο λεπτό (8 – 10). Ο τραυματισμός όμως του αρχηγού της Αγριώτικης ομάδας (Διονύση Κρατήρα) σε εκείνο το χρονικό σημείο, ήταν καταλυτικός για τη συνέχεια του παιχνιδιού. Η έλλειψη στόχου και επιλογών φάνηκε στο δεύτερο ημίχρονο για την Μαγνησιώτικη ομάδα, όπου η ομάδα των Βριλησσίων ξέφυγε στο σκορ από τα πρώτα λεπτά κτίζοντας μια διαφορά ασφαλείας (10 – 22 στο 45ο λεπτό). Έτσι η ομάδα των Βριλησσίων έφτασε στην νίκη με σκορ 18 – 31 και σκαρφάλωσε στην 4η θέση της βαθμολογίας, που την οδηγεί στα play – off ανόδου.

Τα πεντάλεπτα του αγώνα: 0 – 1, 1 – 3, 2 – 5, 5 – 8, 8 – 10, 8 – 12.

9 – 15, 10 – 18, 10 – 22, 13 – 23, 16 – 27, 18 – 31.

Δίλεπτες αποβολές: 2 – 4  Πέναλτι: 2/3 – 1/1

Κένταυρος Αγριάς (Ζήκος Γιάννης): Κρατήρας (2), Κουρίδης (2), Δρενοβιάδης (1),  Οικονόμου (1), Καρανάσιος (6), Καραπαναγιωτίδης, Κίσκηρας, Αρβανιτίδης (3), Κρανιώτης (1), Ζωναρόπουλος (1), Καποτάς (1).

Βριλήσσια : Καμπούρης, Λέκκας (2), Παναγόπουλος (3), Ντούσικος (4), Τσαγκούλης (5), Νικολιντάης, Κλέωπας (4), Λάσκος (3), Νικολακόπουλος (3), Παπαιωάννου (4), Γιαννόπουλος, Κουτσόπουλος (2), Σομπιρακούλ (1).