Ολυμπιακός Β.: Πρώτος και αήττητος μπαίνει στη “μάχη” των πλέι-οφ

Καταιγιστικός ο Ολυμπιακός Β. επιβλήθηκε του Γ.Σ. Αλμυρού με 99-70 και ολοκλήρωσε την κανονική περίοδο του πρωταθλήματος μπάσκετ της Α1 ΕΣΚΑΘ έχοντας κάνει το απόλυτο και συγκεκριμένα 18 νίκες σε ισάριθμα ματς. Οι «ερυθρόλευκοι» έχοντας έξι παίκτες να πετυχαίνουν διψήφιο αριθμό πόντων, έδειξαν έτοιμοι για τα πλέι-οφ, όπου θα διεκδικήσουν την άνοδό τους στη Γ’ Εθνική μπάσκετ.

Ο Ολυμπιακός B. δημιούργησε ένα μοναδικό ρεκόρ, αφού εκτός από το πρωτάθλημα, δεν γνώρισε ήττα, ούτε στο κύπελλο της ΕΣΚΑΘ το οποίο και κατέκτησε.

Δύο λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα, αποχώρησε από τον αγωνιστικό χώρο γνωρίζοντας την αποθέωση ο Γιάννης Καραγιώργος του Γ.Σ. Αλμυρού που είναι ως γνωστόν και πρώτος σκόρερ του πρωταθλήματος.Ο Καραγιώργος που στο παρελθόν αγωνίστηκε τόσο στον Ολυμπιακός βόλου, όσο και στη Νίκη, αλλά και στη Μεταμόρφωση, ολοκλήρωσε σήμερα την εξαιρετική του καριέρα

Δεκάλεπτα: 23-19, 47-35, 76-52, 99-70

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β. (Βλιώρας-Γκουγκουτούδης): Καραγεώργος 10 (2), Τζήμας 1, Παπούλιας 15 (1), Αλεξίου 3 (1), Ίλτσογλου 7 (1), Μπόγδανος 17 (2), Θεοδώρου, Καραθάνος 2, Αναστασόπουλος 12, Λουλούδης 15, Παρασκευάς 17