Στην 3η θέση η Σκιάθος, 1-0 την Αγία Άννα

Η Σκιάθος κατέλαβε την 3η θέση στο φάιναλ φορ στην κατηγορία Μικτό των πρωταθλημάτων Ακαδημιών της ΕΠΣΘ, επικρατώντας με 1-0 της Αγίας Άννας στον μικρό τελικό, ο οποίος διεξήχθη σήμερα (13/4) στο δημοτικό στάδιο της Σκιάθου. Οι δύο ομάδες είχαν από ένα δοκάρι. Στο 2ο λεπτό του β’ ημιχρόνου οι νησιώτες είδαν τη μπάλα να σταματά στο δοκάρι σε κεφαλιά του Σπύρου Μελαχροινου. Στο 52’ ο Δανόπουλος για λογαριασμό της Αγία Άννα σημάδεψε το δοκάρι, σε κεφαλιά που επιχείρησε.

Στο 62’ ο Αλί έγινε αποδέκτης μακρινής μεταβίβασης και με διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή πέτυχε το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση. Σε γενικές γραμμές η Σκιάθος ήταν καλύτερη, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες για να πετύχει κι άλλα τέρματα και δίκαια έφτασε στο νικηφόρο αποτέλεσμα.

Διαιτητής: Λιάγκος
Βοηθοί: Πλακιάς, Αγγελόπουλος
ΣΚΙΑΘΟΣ: Τσάκος, Μ. Τσότσι, Πάμα, Σένκα, Μίλε, Καβάσα, Αβντίας, Σ. Ασντίνι, Μελαχροινός, Χ. Ασντίνι.
Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Γιούσης, Πρόκο, Τσότσι.
ΑΓΙΑ ΑΝΝΑ: Ντίνας, Θεοφιλόπουλος, Παπούλιας, Κυριαζής, Δημητριάδης, Γιοβάνης, Κριτσίνης, Ζαφειρίου, Δαλόπουλος, Πασιάς, Τάρε.
Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Ευσταθίου, Νικολόπουλος, Καλόγηρος, Καλλίας, Γενεράλης, Λαμπράκης, Τσιουκαντάνας.