Πρωταθλητής ο Ν. Μαγνησιακός, 3-0 την ΑΠΟΒ

Πρωταθλητής στην κατηγορία Μικτό του πρωταθλήματος ακαδημιών της ΕΠΣΘ της περιόδου 2017-18 είναι ο Νέος Μαγνησιακός. Στο τελικό του φάιναλ φορ που διεξήχθη στο δημοτικό στάδιο της Σκιάθου νίκησε με 3-0 την ΑΠΟΒ και κατέκτησε τον τίτλο.

Και τα τρία τέρματα σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Κατσίφα να ανοίγει το σκορ στο 62’ με κεφαλιά, ύστερα από εκτέλεση κόρνερ, ενώ το 2-0 προήλθε από αυτογκόλ στο 68’. Το τρίτο τέρμα του Νέου Μαγνησιακού επιτεύχθηκε στο 70’ τελευταίο λεπτό του αγώνα (τα παιχνίδια ήταν διάρκειας 70 λεπτών) και το πέτυχε ο Τσιακτίρης.

Ο Νέος Μαγνησιακός ήταν καλύτερος και κατέκτησε δίκαια τον τίτλο του πρωταθλητή, απέναντι σε μια ομάδα που φέτος αγωνίστηκε για πρώτη φορά στη συγκεκριμένη κατηγορία και είχε κάνει την έκπληξη την Πέμπτη, αποκλείοντας την Σκιάθο από τον τελικό.

Ν. ΜΑΓΝΗΣΙΑΚΟΣ: Σήψας, Κέκιας, Κωστής, Κατσίφας, Κουμπουρλής, Δοδοντζίδης, Μιάμης, Φραγκούλης, Μπάλλας, Β. Τσιγαρίδας, Κότο.
Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Χότζα, Γ. Τσιγαρίδας, Τάρε, Γαλλιόπουλος, Ταβλαρίδης, Τσιακτρίρης, Μίχας.
ΑΠΟΒ: Τσιόβολος, Αδάμ, Καπουράνης, Τερλιγκάκης, Τσόχας, Χούμαλης, Αττάλας, Νταγιάνι, Λάμι, Βαβίτσας, Παπαδόπουλος.
Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Τζινάλας, Χιώτης, Παπαδόπουλος, Πινάκας, Μιχαλόπουλος, Ζάχος, Νάνος.