Πρόκριση για τους Μίνι Παίδες της Νίκης στο πόλο

Η δουλειά που γίνεται στα τμήματα υποδομής πόλο της Νίκης φαίνεται πως αρχίζει να αποδίδει καρπούς. Μάλιστα η ομάδα Μίνι Παίδων πανηγύρισε την πρόκριση στη β’ φάση του πρωταθλήματος καταλαμβάνοντας την 2η θέση του 10ου ομίλου με απολογισμό τέσσερις νίκες και μία ήττα. Μαζί της πέρασαν ο Νηρέας Λαμίας, ως…

…πρώτος, ο 3ος Ν.Ο. Λάρισας και η 4η Ν.Ε. Λάρισας, ενώ αποκλείστηκαν οι Ο.Υ.Κ.Β. και ΟΕΑ/ΝΑΒ που πήραν την 5η και 6η θέση αντίστοιχα.
Η Νίκη κέρδισε τον Ν.Ο. Λάρισας με 5-0, τον ΟΕΑ/ΝΑΒ 20-6, τη Ν.Ε. Λάρισας με 13-7 και τον Ο.Υ.Κ.Β. με 19-1, ενώ έχασε μόνο από τον Νηρέα Λαμίας με 17-10. Ο Ο.Υ.Κ.Β. είχε μόνο μία νίκη (το 14-6 επί του ΟΕΑ/ΝΑΒ) και τέσσερις ήττες, ενώ ο ΟΕΑ/ΝΑΒ έχασε και στα πέντε ματς που έδωσε.
Οι συνθέσεις των ομάδων του Βόλου:
ΝΙΚΗ (προπονητές Δημήτρης Καραναστάσης, Γιώργος Αδαμάσογλου): Ιωάννης Μόσιος, Νίκος Δαλιάνης, Ευάγγελος Στεφάνου, Μάριος Βάτσος, Δημήτρης Γκανάτσιος, Ιωάννης Γκανάτσιος, Ιωάννης Εγνατιάδης, Ιωάννης Κανατάς, Γιώργος Καλιμόπουλος, Δημήτρης Κοκκινάκης, Παναγιώτης Μυλωνάς, Γιώργος Παπακώστας, Κωνσταντίνος Παγωνόπουλος, Αλέξανδρος Σαββίδης, Γιώργος Στέλλος, Βελισάριος Τσιμπερίδης, Γιώργος Τσίχλας, Ευστράτιος Τσίχλας.
Ο.Υ.Κ. ΒΟΛΟΥ (προπονητής Θωμάς Μεφσούτ): Γιάννης Νάσιος, Βασίλης Βλιώρας, Αποστόλης Αποστολίδης, Νικηφόρος Γαλάνης, Οδυσσέας Χαρίσης, Άρης Νιζάμης, Δημήτρης Μπομπός, Κωνσταντίνος Χαραλαμπίδης, Κωνσταντίνος Ντόνας, Νίκος Λαγός, Εμμανουήλ Ματσάγκος, Μιχάλης Λουλούδης, Μιχάλης Παυλίδης, Δημήτρης Διαμαντάκος, Αιμιλιάνο Καραγιάννης, Μάρκος Ντόνας.
ΟΕΑ/ΝΑΒ (προπονητής Δημήτρης Κόφφας): Γιώργος Σουλικιάς, Δημήτρης Χαρίσης, Γιάννης Καλαβρός, Φώτης Γκατζάρας, Νίκος Μάιμπας, Κωνσταντίνος Παπανδρεόπουλος, Βαγγέλης Βαρσάμης, Χαράλαμπος Καβάζης, Ιάσων Παπαδημητρίου, Αριστοτέλης Γανωτής, Παναγιώτης Δημητρόπουλος, Νίκος Καλαμποκάς, Δημήτρης Ιωάννου.

Τα αποτελέσματα
Τα αποτελέσματα του 10ου ομίλου είναι τα εξής:
Ν.Ε. Λάρισας-Νηρέας 9-21
Ν.Ο. Λάρισας-Νίκη 0-5
Ο.Υ.Κ.Β.-ΟΕΑ/ΝΑΒ 14-6
Νηρέας-Νίκη 17-10
ΟΕΑ/ΝΑΒ-Ν.Ο. Λάρισας 8-18
Ν.Ε. Λάρισας-Ο.Υ.Κ.Β. 11-5
Νίκη -ΟΕΑ/ΝΑΒ 20-6
Ο.Υ.Κ.Β.-Νηρέας 4-18
Ν.Ο. Λάρισας-Ν.Ε. Λάρισας 9-8
Νηρέας-ΟΕΑ/ΝΑΒ 13-3
Ν.Ε. Λάρισας-Νίκη 7-13
Ο.Υ.Κ.Β.-Ν.Ο. Λάρισας 8-10
ΟΕΑ/ΝΑΒ-Ν.Ε. Λάρισας 6-10
Νίκη-Ο.Υ.Κ.Β. 19-1
Ν.Ο. Λάρισας-Νηρέας 5-20

Η βαθμολογία
(τελική)
1. Νηρέας Λαμ. 15
2. Νίκη 12
3. Ν.Ο. Λάρισας 9
4. Ν.Ε. Λάρισας 6
5. Ο.Υ.Κ.Β. 3
6. ΟΕΑ/ΝΑΒ 0