Ξυπνά μνήμες στον Ολυμπιακό Β. το παιχνίδι με την ΑΕΚ

Ο Ολυμπιακός Βόλου την Τετάρτη 20/5 επιστρέφει σ’ ένα γήπεδο, στο οποίο είχε πετύχει την περίοδο 2010-11 τη μεγαλύτερη νίκη στην ιστορία του, νικώντας την ΑΕΚ με το αξέχαστο 4-0 (Σανκαρέ, Ούμπιντες, Μόνχε, Καπετάνος οι σκόρερ). Πάντως, τελευταίο ματς μεταξύ των δύο ομάδων στο ΟΑΚΑ ήταν για τα πλέι οφ της ίδιας περιόδου, όταν στις 8 Μαΐου 2011 η ΑΕΚ είχε νικήσει με…

…1-0 τον Ολυμπιακό με πέναλτι του Λεονάρντο στο 38′. Εκείνη την χρονιά οι «ερυθρόλευκοι» είχαν νικήσει συνολικά τρεις φορές την ΑΕΚ σε τέσσερα παιχνίδια, καθώς πέρα από το 4-0 στην Αθήνα, είχαν επικρατήσει και δύο φορές στο Πανθεσσαλικό, 3-1 στην κανονική περίοδο, με τέρματα των Σανκαρέ, Μπρέσκα και Ούμπιντες με πέναλτι (το γκολ της ΑΕΚ είχε πετύχει ο Λυμπερόπουλος) και 1-0 στα πλέι οφ με γκολ του Ντολεζάι.
Βέβαια, από τότε άλλαξαν πάρα πολλά και στις δύο ομάδες και την Τετάρτη θα είναι σαφώς ένα τελείως διαφορετικό παιχνίδι.