Κυζιρίδης: Περήφανος για την προσπάθεια που κάνουμε

Ο Γρηγόρης Κυζιρίδης μίλησε από πλευράς παικτών του Ολυμπιακού στη συνέντευξη Τύπου μετά την αναμέτρηση με τον Απόλλωνα. Στάθηκε στο γεγονός ότι η ομάδα του θα έπρεπε να προηγείται στο πρώτο ημίχρονο, αλλά και…

…στις καθυστερήσεις που έκαναν οι παίκτες του Απόλλωνα. Αναλυτικά οι δηλώσεις του μέσου του Ολυμπιακού:
«Έχουμε την τύχη, αν και θεωρητικά είμαστε νεαροί παίκτες σε ηλικία, να έχουμε αυτούς τους προπονητές να μας καθοδηγούν στο ποδόσφαιρο και στη ζωή μας. Όταν πήγαμε στο ΟΑΚΑ, παίξαμε ανοικτό ποδόσφαιρο. Δεν κλειστήκαμε καθόλου, παίξαμε το ποδόσφαιρό μας. Ατυχήσαμε να μην βάλουμε γκολ, αλλά χάσαμε με ψηλά το κεφάλι. Πήγαμε στη Λάρισα κερδίσαμε 0-1 και ουδέποτε ένας συμπαίκτης μου καθυστέρησε το παιχνίδι του αντιπάλου. Προσωπικά είμαι πολύ περήφανος για τους συμπαίκτες μου, για την προσπάθεια που κάνουμε. Είμαι πέντε μήνες στην ομάδα, αλλά είμαι πολύ «δεμένος» με τους συμπαίκτες μου. Έχουμε δημιουργήσει μια πολύ καλή οικογένεια. Στο πρώτο ημίχρονο το σκορ έπρεπε να είναι 2-0 ή 3-0 και έγινε το 0-1. Στο δεύτερο ημίχρονο παίξαμε πέντε λεπτά ποδοσφαίρου. Ελπίζω στη συνέχεια της καριέρας μου, να μην βρεθώ στη θέση που ήταν ο αντίπαλος σήμερα».