37 μετάλλια ο ΝΟΒ-Α στους Ιωνικούς

Με συμμετοχή 400 αθλητών-τριών  από 19 ομάδες, πραγματοποιήθηκαν το Σαββατοκύριακο 26-27/5/18 , οι Κολυμβητικοί Αγώνες «22οι ΙΩΝΙΚΟΙ», (για αθλητές ηλικίας 9-12 χρόνων) όπου ο  Ν.Ο.Β.-Α. με  47 αθλητές-τριες  κατέκτησε  37 μετάλλια

(9 χρυσά-17 αργυρά- 11 χάλκινα)

Αναλυτικότερα οι επιτυχίες:

Κορίτσια 9 ετών: Γεροβασίλη Άννα, Λαθουρά Ελένη, Τζώρτζη Όλγα 2η θέση 50μ πεταλούδα, Τριανταφύλλου Αλεξάνδρα 3η θέση 100μ ελεύθερο

4×50μ ελεύθερο 2η θέση με τις :Τζώρτζη Όλγα, Γεροβασίλη Άννα, Λαθουρά Ελένη, Τριανταφύλλου Αλεξάνδρα

4×50μ μικτή ομαδική 2η θέση με τις: Τριανταφύλλου Αλεξάνδρα, Λαθουρά Ελένη, Τζώρτζη Όλγα, Γεροβασίλη Άννα

Αγόρια 9 ετών: Γρηγορίου Ιωάννης, Διαμαντίδης Ιπποκράτης, Καπότσης Λευτέρης, Κατοίκος Γεώργιος, Τσόυνης Ταξιάρχης 3η θέση 100μ ελεύθερο, Φιλίππου Φώτης, Φρυδάς Παντελής

4×50μ ελεύθερο 1η θέση με τους :Καπότση Λευτέρη, Κατοίκο Γεώργιο, Διαμαντίδη Ιπποκράτη, Τσούνη Ταξιάρχη

4×50μ μικτή ομαδική 1η θέση με τους: Διαμαντίδη Ιπποκράτη, Φρυδά Παντελή, Τσούνη Ταξιάρχη, Καπότση Λευτέρη

Κορίτσια 10 ετών: Βαλατσού Ευαγγελία, Νιζάμη Μελίνα, Νικάκη Ζωή 1η θέση 100μ πρόσθιο & 2η θέση 50μ ελεύθερο, Σκαλίδη Μιράντα, Σκιαθίτη Νεφέλη 3η θέση 200μ ελεύθερο, Σερετίδη Αναστασία

Αγόρια 10 ετών: Ζεμπίλας Δημήτριος, Καρανίκας Αθανάσιος, Βαΐτσης Αντώνης, Μπασέκης Άλεξ 2η θέση 50μ πεταλούδα, Παπακωνσταντίνου Σεβαστιανός, Σδρόλιας Ευρυπίδης, Σκραπάλλι Άγγελος, Τουλούδης Ιωάννης 2η θέση 100μ πρόσθιο, Ντόβας Ιωάννης, Ρεμί Ανδρέας, Τζώρτζης Νεοπτόλεμος, Αναγνώστου Αποστόλης

4×50μ ελεύθερο 2η θέση με τους: Σδρόλια Ευρυπίδη, Παπακωνσταντίνου Σεβαστιανό, Σκραπάλλι Άγγελο, Μπασέκη Άλεξ

4×50μ μικτή ομαδική 2η θέση με τους: Σκραπάλλι Άγγελο, Τουλούδη Ιωάννη, Μπασέκη Άλεξ, Σδρόλια Ευρυπίδη

Κορίτσια 11 ετών: Νικάκη Βασιλική, Αποστολάκη Αθανασία, Νικάκη Δήμητρα, Σταφυλλά Καλλιρόη, Πίσπα Νινέττα

Αγόρια 11 ετών: Κατοίκος Ιωάννης 2η θέση 200μ ύπτιο, Λαθουράς Γεώργιος 1η θέση 200μ ελεύθερο, Τακτικός Άγγελος 2η θέση 200μ πρόσθιο & 3η θέση 50μ πρόσθιο & 3η θέση 100μ πρόσθιο, Τριανταφυλλίδης Στέφανος 1η θέση 100μ ελεύθερο & 2η θέση 200μ ελεύθερο & 3η θέση 100μ ύπτιο, Τσούνης Γεώργιος 3η θέση 400μ ελεύθερο, Σφέτσας Δημήτριος 2η θέση 400μ ελεύθερο & 3η θέση 200μ ύπτιο

4×50μ ελεύθερο 1η θέση με τους: Λαθουρά Γεώργιο, Κατοίκο Ιωάννη, Τακτικό Άγγελο, Τριανταφυλλίδη Στέφανο

4×50μ μικτή ομαδική 2η θέση με τους :Κατοίκο Ιωάννη, Τακτικό Άγγελο, Τριανταφυλλίδη Στέφανο, Λαθουρά Γεώργιο

Κορίτσια 12 ετών: Βαΐτση Ελένη 2η θέση 100μ ύπτιο, Ζεμπίλα Μαρία- Ειρήνη

Αγόρια 12 ετών: Καρρόπουλος Γεώργιος 1η θέση 50μ ελεύθερο & 1η θέση 100μ ελεύθερο & 2η θέση 200μ πρόσθιο, Κασανδρινός Αλέξανδρος 1η θέση 200μ ελεύθερο & 2η θέση 50μ ελεύθερο & 3η θέση 200μ μικτή ατομική, Κουτσελίνης Βασίλειος 3η θέση 800μ ελεύθερο, Αγαθός Κυριαζής, Λιθαδιώτης Δημήτριος

4×50μ ελεύθερο 2η θέση με τους: Κασανδρινό Αλέξανδρο, Κουτσελίνη Βασίλειο, Λιθαδιώτη Δημήτριο, Καρρόπουλο Γεώργιο

4×50μ μικτή ομαδική 3η θέση με τους: Αγαθό Κυριαζή, Κασανδρινό Αλέξανδρο, Καρρόπουλο Γεώργιο, Κουτσελίνη Βασίλειο

Ο Πρόεδρος του ΝΟΒ-Α κ. Χαράλαμπος Τσουκαλάς και τα μέλη του Δ.Σ. συγχαίρουν τους μικρούς κολυμβητές-τριες για τις επιδόσεις τους, τους προπονητές και την εφορεία του τμήματος  και τους εύχονται καλή συνέχεια.