84 μετάλλια για τον ΝΟΒΑ στο «Λαμία swimming Cup 2018»

84 μετάλλια κατέκτησε ο ΝΟΒ-Α , (43 χρυσά  22 αργυρά  19 χάλκινα), στους     κολυμβητικούς αγώνες «Λαμία swimming Cup 2018»  με συμμετοχή 47 κολυμβητών-τριών του, ηλικίας 9-12 ετών.

 Αναλυτικά οι επιτυχίες:

Κορίτσια 9 ετών: Τζώρτζη Όλγα 1η θέση 100μ ελεύθερο κ 100μ μικτη ατομική, Γεροβασίλη Άννα 3η θέση 100μ ελεύθερο, Τριανταφύλλου Αλεξάνδρα 1η θεση 50μ πεταλούδα, Βαΐτση Χρυσή 3η θεση 50μ ύπτιο, Λαθουρά Ελένη, Θάνου Ελένη 3η θεση 50μ ελεύθερο

4×50μ ελεύθερο 2η θέση με τις Τριανταφύλλου Αλεξάνδρα, Θάνου Ελένη, Βαΐτση Χρυσή, Τζώρτζη Ολγα

4×50μ μικτή ομαδική 2η θέση με τις Τριανταφύλλου Αλεξάνδρα, Λαθουρά Ελένη, Τζώρτζη Ολγα, Γεροβασίλη Άννα

Αγόρια 9 ετών: Διαμαντίδης Ιπποκράτης 1η θέση 50μ πεταλούδα κ 2η θέση 100μ μικτή ατομική, Τσούνης Ταξιάρχης 1η θέση 50μ ύπτιο κ 100μ μικτή ατομική, Φρυδάς Παντελής, Κατοίκος Γεώργιος 1η θέση 100μ ελεύθερο

4×50μ ελεύθερο 1η θέση με τους: Τσούνη Ταξιάρχη, Φρυδά Παντελή, Κατοίκο Γεώργιο, Διαμαντίδη Ιπποκράτη

4×50μ μικτή ομαδική 1η θέση με τους Κατοίκο Γεώργιο, Φρυδα Παντελή, Τσούνη Ταξιάρχη, Διαμαντίδη Ιπποκράτη

Κορίτσια 10 ετών: Νικάκη Ζωή 1η θέση 100μ πρόσθιο κ 100μ μικτή ατομική, Νιζάμη Μελίνα 2η θέση 100μ ύπτιο, Βαλατσου Ευαγγέλια 1η θέση 200μ ελεύθερο κ 2η θέση 50μ πεταλούδα, Σκιαθίτη Νεφέλη 1η θεση 100μ ελεύθερο κ 2η θέση 50μ ελεύθερο, Σκαλίδη Μιράντα 2η θέση 50μ ύπτιο, Ζηργάνου Έφη

4×50μ ελεύθερο 1η θέση με τις Σκιαθίτη Νεφέλη, Νιζάμη Μελίνα, Ζηργάνου Έφη, Νικάκη Ζωή

4×50μ μικτη ομαδική 1η θέση με τις Σκαλίδη Μιράντα, Νικάκη Ζωή, Βαλατσού Ευαγγελία, Σκιαθίτη Νεφέλη

Αγόρια 10 ετών: Παπακωνσταντίνου Σεβαστιανός 2η θέση 50μ ύπτιο κ 3η θέση 100μ μικτη ατομική, Σδρόλιας Ευριπίδης, Μπασέκης Αλέξανδρος 1η θέση 50μ ελεύθερο κ 3η θέση 100μ ελεύθερο, Ζεμπίλας Δημήτρης, Βαΐτσης Αντώνης, Σταματάς Ορφέας, Αναγνώστου Αποστόλης, Καρανίκας Αθανάσιος 3η θέση 50μ ύπτιο, Σκράπαλλι Άγγελος 2η θέση 100μ ύπτιο, Ντόβας Ιωάννης, Τουλούδης Ιωάννης 1η θέση 50μ πρόσθιο, Τζώρτζης Νεοπτόλεμος

4×50μ ελεύθερο 2η θέση με τους Σδρόλια Ευριπίδη, Καρανίκα Αθανάσιο, Βαΐτση Αντώνιο, Παπακωνσταντίνου Σεβαστιανό

4×50μ μικτή ομαδική 2η θέση με τους Σταματά Ορφέα, Τουλούδη Ιωάννη, Μπασέκη Αλέξανδρο, Ζεμπίλα Δημήτριο

Κορίτσια 11 ετών: Σταφυλλά Καλλιρόη 3η θέση 50μ ελεύθερο, Νικάκη Βασιλική 1η θέση 100μ ελεύθερο κ 50μ πρόσθιο κ 2η θέση 100μ πεταλούδα, Πίσπα Νινέττα 1η θέση 400μ ελεύθερο κ 3 θέση 200μ ελεύθερο κ 50μ ύπτιο, Νικάκη Δήμητρα 3η θέση 200μ μικτη ατομική, Αποστολάκη Αθανασία 1η θέση 100μ ύπτιο κ 3η θέση 100μ ελεύθερο κ 50μ πεταλούδα, Αγγελάκη Βικτωρία 2η θεση 100μ ελεύθερο

4×50μ ελεύθερο 2η θέση με τις Πίσπα Νινέττα, Αγγελάκη Βικτώρια, Αποστολάκη Αθανασία, Σταφυλλά Καλλιρόη 4×50μ μικτή ομαδική 2η θέση με τις Πίσπα Νινέττα, Νικάκη Δήμητρα, Νικάκη Βασιλική, Σταφυλλά Καλλιρόη

Αγόρια 11 ετών: Κατοίκος Ιωάννης 1η θεση 100μ ύπτιο κ 2η θεση 50μ ελεύθερο κ 3η θέση 50μ πεταλούδα, Λαθουράς Γεώργιος 1η θεση 200μ ελεύθερο κ 400μ ελεύθερο, Τακτικός Άγγελος 1η θεση 100μ πρόσθιο, Τριανταφυλλιδης Στέφανος 1η θεέση 50μ ύπτιο κ 200μ μικτη ατομική κ 2η θεση 100μ πεταλούδα, Τσουνής Γεώργιος 2η θέση 400μ ελεύθερο κ 3η θέση 100μ ελεύθερο κ 50μ πρόσθιο, Καλόγηρος Δημήτρης 1η θέση 50μ ελεύθερο, Σφέτσας Δημήτρης 2η θεση 100μ ελεύθερο κ 100μ ύπτιο κ 3η θέση 50μ ύπτιο

4×50μ ελεύθερο 1η θέση με τους :Τριανταφυλλίδη Στέφανο, Καλόγηρο Δημήτρη, Τσουνή Γεώργιο, Λαθουρά Γεώργιο

4×50μ μικτή ομαδική 1η θέση με τους Κατοίκο Ιωάννη, Τακτικό Άγγελο, Τριανταφυλλίδη Στέφανο, Σφέτσα Δημήτρη

Κορίτσια 12 ετών: Βαΐτση Ελένη 1η θέση 200μ ελεύθερο κ 100μ ύπτιο κ 50μ πεταλούδα, Ζεμπίλα Μαρίνη 1η θέση 100μ πρόσθιο κ 3η θέση 100μ ελεύθερο

Αγόρια 12 ετών: Καρρόπουλος Γεώργιος 1η θεση 100μ πρόσθιο κ 100μ πεταλούδα κ 2η θεση 50μ ύπτιο, Κασανδρινός Αλέξανδρος 1η θέση 50μ ύπτιο κ 200μ ελεύθερο κ 100μ ελεύθερο, Κουτσελίνης Βασίλης 1η θέση 400μ ελεύθερο κ 100μ ύπτιο κ 3η θέση 200μ ελεύθερο, Αγαθός Κυριαζής 2η θεση 100μ ύπτιο κ 3η θέση 50μ ύπτιο

4×50μ ελεύθερο 1η θέση με τους Κασανδρινό Αλέξανδρο, Αγαθό Κυριαζή, Κουτσελίνη Βασίλη, Καρρόπουλο Γεώργιο

4×50μ μικτή ομαδική 1η θέση με τους Αγαθό Κυριαζή, Κασανδρινό Αλέξανδρο, Καρρόπουλο Γεώργιο, Κουτσελίνη Βασίλη

Ο Πρόεδρος του Ομίλου κ. Λάμπης Τσουκαλάς και τα μέλη του Δ.Σ. συγχαίρουν για άλλη μία φορά τους μικρούς κολυμβητές-τριες για τις διακρίσεις τους, τους προπονητές τους και την εφορεία κολύμβησης και τους εύχονται καλή συνέχεια με επιτυχίες.

Δελτίο Τύπου τμήματος κολύμβησης Ν.Ο.Β.-Α.